1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İlkokullarda nar ve nar suyunun faydaları anlatılacak
İlkokullarda nar ve nar suyunun faydaları anlatılacak

İlkokullarda nar ve nar suyunun faydaları anlatılacak

Kıbrıs Nar Üreticiler Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, nar ve nar suyu tüketimini arttırmak için okullarda ürünün faydaları anlatılacak.

A+A-

Kıbrıs Nar Üreticiler Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, nar ve nar suyu tüketimini arttırmak için okullarda ürünün faydaları anlatılacak.

Avrupa Birliği destekli proje kapsamında 9 bin öğrenciye nar suyu tattırılması da hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, nar ve nar suyunun faydalarını anlatmayı hedefleyen projeyi başlatan Kıbrıs Nar Üreticiler Birliği Başkanı Erdinç Bilgin ve projede yer alan bazı yetkilileri kabul etti.

BİLGİN

Kıbrıs Nar Üreticileri Birliği Başkanı Erdinç Bilgin, nar ve nar suyu tüketimini arttırmak amacıyla sağlık açısından faydalarının anlatılması hedeflenen proje için çıkılan ihalenin sonuçlandığını ve uygulama aşamasına gelindiğini belirtti.

KAHRAMANOĞLU

Projenin yürütücülerinden Ziraat Yüksek Mühendisi İbrahim Kahramanoğlu da proje altında 9 bin ilkokul öğrencisine nar suyu dağıtılması, nar ve nar suyunun faydalarını anlatan broşür hazırlatılması, öğretmenleri konu hakkında bilgilendirecek kitapçık, fen veya hayat bilgisi derslerinde kullanılacak sunum hazırlatılacağını anlattı.

Kahramanoğlu, okullarda çalışmalara 20 Mart’ta düzenlemeyi tasarladıkları bir tanıtım kampanyasının ardından başlamayı öngördüklerini söyledi.

BEROVA

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ise, üretimi teşvik etmenin tüm hükümetlerin ana görevlerinden olması gerektiğini, üretim alanında Kıbrıs Nar Üreticiler Birliği tarafından çok güzel çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

Narın insan sağlığı için faydalarının altını çizen Berova, ülke içi nar tüketiminin arttırılmasının üretimin gelişmesinin yanında toplum sağlığında da olumlu rol oynayacağını belirtti ve proje için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.