1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanlığına Baykent getirildi
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanlığına Baykent getirildi

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanlığına Baykent getirildi

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanlığına Tezel Baykent getirildi

A+A-

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanlığına Tezel Baykent getirildi.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, KTMMOB’de yapılan Birliğin 3. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu asil üyeliğine Uğur Ergün, Omaç Tekgüç, Güvenç Yüksel, Damla Karadeniz, Burcu Kutalmış ve Meryem Baltacı, Yönetim Kurulu yedek üyeliğine ise Mustafa Sarıgül ve Selda Beyaz Bekiroğlu seçildi. Denetim Kurulu asil üyeliğine Yunus Terlik ve Tunç Adanır, yedek üyeliğine Fatoş Anter, Disiplin Kurulu üyeliğine ise Emir Taşcıoğlu, Kaan Özçürümez, Özge Eminoğlu, yedek üyeliğine ise Umut Kurşun seçildi.

Genel Kurulda, açılış konuşmasını yapan bir önceki başkan Uğur Ergün, iki yıllık dönemi süresince gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlere ilişkin detaylı bilgileri paylaştı.

Ergün, oldukça aktif ve verimli bir süreç olduğunu, iş sağlığı ve güvenliği kavramına yabancı bir toplumda bilinç oluşturmak, devlet ve özel sektör başta olmak üzere her kesimi iş sağlığı ve güvenliğinin hayati önem arzettiği konusunda uyarmak ve harekete geçirmek için kısıtlı imkânlara rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını anlattı ve kendisine destek olan yönetim kuruluna teşekkür etti.

Genel kurula katılan Çalışma Dairesi müdür vekili Kemal Beyaz ve Genç İş Adamları Derneği Başkanı Cemal Gülercan’ın da konuşma yaptığı  belirtildi.

3. Dönem başkanı Tezel Baykent ise, gerek kamunun gerekse özel iş yerlerinin İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna ilgisini çekmek için her türlü girişimi yapacağını ve konu ile ilgili bilinci artırmak için yeni Yönetim Kurulu ile tüm gücüyle çalışacağını vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.