1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "İşsizliğe karşı – Onurlu İş için Dünya Çapında Eylem Günü"
"İşsizliğe karşı – Onurlu İş için Dünya Çapında Eylem Günü"

"İşsizliğe karşı – Onurlu İş için Dünya Çapında Eylem Günü"

Kıbrıs Türk ve Kıbrıslı Rum emekçiler, 3 Ekim Cuma günü saat 17:00’de, Lefkoşa’da Uzun Yol sonunda biraraya gelerek, “İşsizliğe Karşı, Onurlu İş için Dünya Çapında Eylem Günü”nde, Avrupa Komisyonu Temsilciliği’ne protesto yürüyüşü gerçekleştirecek.

A+A-

Konu ile ilgili yayımlanan mesaj şu şekilde:

"Eşitsizlikleri ve ayrımcılıkları arttıran, sosyal çelişkileri daha da keskinleştiren kapitalist krizin ağır sonuçlarını bugün dünyanın dört bir yanında emekçiler yaşıyorlar. 

Avrupa’da Troyka’nın memorandum ve katı kemer sıkma politikalarının şantaj kokan uygulamaları ve çalışanların haklarına karşı saldırılar Avrupa toplumlarını küresel ekonomik krizin en sert ifadesine, yoksulluğa ve işsizliğe sürüklediler. 

Kapitalist sistemin doğasında olan işsizlik, kapitalist krizin patlamasının ardından milyonlarca emekçiyi umutsuzluğa ve çaresizliğe sürükleyen en ciddi sosyal sorundur. 
Çalışanların çıkarlarının sınıf sendikacılığı ve dayanışma ilkeleri temelinde gerçek savunucusu olan Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF) 3 Ekim gününü İşsizliğe karşı – Onurlu İş için Dünya Çapında Eylem Günü olarak ilan etmiştir. 

Halk düşmanı neoliberal politikaların aynı sonuçlarını bugün yaşayan Kıbrıslı Rum-Kıbrıslı Türk, Kıbrıs’ın emekçileri bu çağrıya yanıt vererek, bu uluslararası eyleme katılıyorlar. 

Dünya Sendikalar Federasyonu’nun (DSF) üyeleri olan PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTOEÖS, KTÖS ve BES 3 Ekim 2014 Cuma günü saat:17.00’de Uzun Yol sonunda yapılacak toplantıyla başlayıp, Lefkoşa’daki Avrupa Komisyonu Temsilciliği’ne yapılacak protesto yürüyüşü ve ilgili karar metninin verilmesiyle tamamlanacak eyleme Kıbrıs’ın emekçilerini katılmaya çağırıyorlar. 

•    İŞSİZLİĞE KARŞI
•    ONURLU İŞ İÇİN
•    İŞSİZLERİN KORUNMASI İÇİN
•    DAİMİ İSTİHDAM İÇİN    

DÜNYA SENDİKALAR FEDERASYONU’NUN SAFLARINDA KÜRESEL EYLEME KATILIYORUZ"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.