1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kalyoncu, TC Kültür ve Turizm Bakanı Topçu’yu kabul etti
Kalyoncu, TC Kültür ve Turizm Bakanı Topçu’yu kabul etti

Kalyoncu, TC Kültür ve Turizm Bakanı Topçu’yu kabul etti

Kalyoncu, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin turizm konusundaki katkılarının çok önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Başbakan Ömer Kalyoncu, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin turizm konusundaki katkılarının çok önemli olduğunu söyledi.

TC Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ve beraberindeki heyeti kabul eden Başbakan Ömer Kalyoncu, Türkiye’den gelecek suyun da adanın gelişmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Başbakanlıkta gerçekleşen kabule, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ve Bayındırlık Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren de katıldı.

TOPÇU

İlk sözü alan TC Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, beraberindeki heyeti tanıttı ve bugün önemli görüşmeler yapılacağını kaydetti.

Bugüne kadar KKTC’de yapılanların daha ileriye taşınması konusunda görüş alışverişinde bulunulacağını kaydeden Topçu, KKTC’nin Akdeniz’in incisi fakat dünyanın da elması olması gereken bir yer olduğunu belirtti.

KKTC’nin hem turizm de hem de kültürel varlıklarıyla ilgili gelecekte küresel bir marka olmasını temenni eden Topçu, Anadolu insanını KKTC’ye, KKTC’deki insanları da Anadolu’ya taşınarak, kültür varlıklarının tanınmasının sağlanmasının yararlı olacağını söyledi.

TC hükümeti olarak en büyük arzularının kardeşlerinin geleceğe güvenli bakmaları olduğuna işaret eden Topçu, “Geleceğe güvenli bakmaları noktasında biz gereken neyse bugüne kadar yaptık bundan sonra  da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adlandırdığı can suyu projesinin Anadolu’daki insanların vergilerinden kesilerek adeta kardeşin kardeşle ekmeğini ve suyunu paylaşması gibi bir proje olduğunu söyleyen Topçu, “Bu proje ile önce soydaşlarının ve kardeşlerinin geleceğine, refah, huzur, bereket, barış, adalet getireceğini, sonra da beraber yaşamak durumunda olunan diğer insanlara Akdeniz’e, Ortadoğu’ya hatta bütün dünya barışına vesile olmasını” temenni etti.

Topçu ayrıca şu ifadeleri kullandı:
 
“İnşallah bu su burada zataalinizin yönetiminde iyi yönetilir, iyi işletilir ve önce soydaşlarımız sonra diğer insanlığın barışına huzuruna refahına katkıda bulunacak noktaya gelir”.   

1445253318.jpg

KALYONCU

Başbakan Ömer kalyoncu da, KKTC’nin güzel bir ülke olduğunu ve turizmin ülkenin lokomotif sektörü olduğunu dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin de turizm konusundaki katkılarının önemli olduğunu söyledi.

KKTC’de önemli kültürel zenginlikler ve tarihi eserlerin olduğunu, bunları da korumak gerektiğini söyleyen Kalyoncu, Türkiye’nin yardımlarının çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek, hem insanlık hem da turizm açısından tarihi eserlerin korunması gerektiğini kaydetti.

Karşılıklı gelişler ve gidişlerin ayni zamanda turizm alanında barışa da hizmet ettiğini dile getiren Kalyoncu, “Herkes birbirini daha iyi tanıyınca barış içinde bir arada yaşama yolları da daha kolay bulunur” dedi.

KKTC’ye en yoğun Türkiye’den turist geldiğini, dünyadan de turist akımı olduğunu ve bunu geliştirmek gerektiğini dile getiren Kalyoncu, Türkiye’den gelen suyun da adanın gelişmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

1445253348.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.