1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Kansere Karşı Yola Çık”tılar!
“Kansere Karşı Yola Çık”tılar!

“Kansere Karşı Yola Çık”tılar!

Kanser Araştırma Vakfı'nın (KAV) Kuzey Kıbrıs Turkcell'in ana sponsorluğunda düzenlediği 3. KAV Bisiklet Turu’na katılanlar, önemli bir farkındalığa imza attıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

A+A-

Kanser Araştırma Vakfı'nın (KAV) Kuzey Kıbrıs Turkcell'in ana sponsorluğunda düzenlediği 3. KAV Bisiklet Turu kansere yönelik yeni bir farkındalık yarattı, organizasyona katılanlar bilimsel araştırmalara desteğin önemine dikkat çekti.

“Kansere Karşı Yola Çık” sloganıyla yapılan bisiklet turuna Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsor olarak destek verdi.

Gönyeli Belediyesi önünden başlayan etkinlik Dereboyu Caddesi Başbakanlık Kavşağı’nda Kuzey Kıbrıs Turkcell'in oluşturduğu “Güzel Kıbrıs’ım” temalı alanda son buldu.

Etkinlikten elde edilen gelirin vakfın yeni başlattığı “Kansere karşı D vitamini projesi” için oluşturulan fona aktarılacağı belirtildi.

Etkinlik başlangıcında KAV Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Akgün ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış kısa birer konuşma gerçekleştirdi.

KAV Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Akgün, üç yıldır düzenledikleri bisiklet turuyla, kansere karşı farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış da etkinliğin başlangıcında yaptığı konuşmada, böylesi önemli sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olduklarını belirtti, halkı duyarlı olarak katkı koymaya çağırdı.

Etkinlik sonunda KAV tarafından Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Neler söylediler?

Sultan Nazif (Uzman diyetisyen)

“Projenin amacı KKTC'de yaşayan meme kanserli bireylerin, besin yoluyla aldıkları D vitamini miktarı ve D vitamini serum seviyelerinin değerlendirilmesidir. Ülkemizde 4 mevsim yeterli güneş olmasına rağmen bireylerin D vitamini seviyelerinin düşük olduğu görülüyor. Bu yüzden genlerimizde herhangi bir değişimin mümkün olabileceği düşünülmektedir. Bu çalışma benim doktora tez çalışmam olarak tasarlandı. Umarım ülke genelinde daha geniş kapsamlı çalışmalara da imza atarız. KAV'a çalışmamız için yapmış olduğu destek, Turkcell'e de üçüncüsünün düzenlendiği etkinliğe sponsor olduğu için ayrıca teşekkür ederiz.”

Ahmet Akbil (Katılımcı)

“Gönyeli’den katılıyoruz. Gönyeli’de bisikletin yaşama katılması için mücadele ediyor, belediye adına çalışmalarda bulunuyoruz. Böylesi etkinliklerde bulunmak bizim için çok önemli. Gönyeli’den kalabalık bir ekip olarak geldik ve destek vermekten çok mutluyuz. Sosyal sorumluluk projeleri, kansere karşı bilincin artırılmasında son derece etkilidir. Herkesi destek vermeye çağırıyoruz. Hem spor yapılması ve bisiklet kültürünün topluma kazandırılması, hem de kanser projeleri için farkındalığın artırılması çok anlamlı.”

Kerim Kolozali (Katılımcı)

“Burada amaç kansere karşı farkındalığı ileriye taşımak ayrıca bilimsel projelere destek vermektir. Çok güzel bir havada spor yapma imkanı da bulduk. Herkesi bu tarz etkinlikleri, projeleri desteklemeye çağırıyoruz. Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Hemen her mevsim spor yapma fırsatına sahibiz. Hem spor yapmak, hem de bilim insanlarına destek vermek yarınlarımız için son derece önemlidir.”

Elif Asude Tunca (KAV gönüllüsü)

“Kanser Araştırma Vakfı gönüllüsüyüm. Bu yıl Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin amacı kansere karşı farkındalık yaratmak. Çünkü kanser aslında çağın hastalığı. Sadece Kıbrıs'ta değil dünyanın her noktasında ciddi bir sorun. Kanser Araştırma Vakfı olarak bilimsel çalışmalar yapıyoruz ve yürüttüğümüz bu etkinlikler kanalıyla bir fon oluşturduk. Bu fonla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tümüyle gönüllülük üzerine çalışmalarımız vardır. Şimdi de ‘Kansere Karşı D Vitamini’ adıyla oluşturulan bir proje üzerinde çalışılıyor, bu etkinlikten elde edilecek fon da orada kullanılacak. Katkı koyan başta Kuzey Kıbrıs Turkcell olmak üzere herkese teşekkür ederiz.”

Murat Obenler (Gazeteci)

“Güzel bir etkinlik oldu. Bisiklet sürmek, bisikletle spor yapmak aynı zamanda da kansere karşı farkındalığı artırmak çok güzel. Bu etkinliğe katkı koyan herkese çok teşekkürler. Böylesi etkinlikler mutlaka artırılmalı, sosyal sorumluluk projelerine daha fazla destek verilmelidir. Altyapımızın güçlenmesi ve bisiklet yollarımızın artması da çok önemli… Bisiklet sürücüleri olarak her türlü kurum, kuruluş ve özel sektörün bu yönde daha fazla destek vermelerini diliyoruz.”

Özbil Akbil (Katılımcı)

“Kansere yönelik bilinç düzeyini ve farkındalığı artıran bir etkinlik oldu. Kanser Araştırma Vakfı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’e çok teşekkür ediyoruz. Bu önemli sosyal sorumluluk projesine ailece katılma fırsatı bulduk. Destek verdiğimiz için mutluyuz. Toplum bilincinin artırılması için daha fazla etkinlik yapılması gerekiyor. Çünkü insanlar kendi hayatlarının bile bazen farkında olamıyorlar. Bilimsel çalışmaların, yeni çözümler üretmesi ve insanlığa ışık tutması en önemli temennimizdir.”

Ayşegül Kolozali (Katılımcı)

“Bu etkinliğin öncelikle amacı çok güzel, kansere karşı farkındalık yaratmak. Güzel bir havada spor yapabilmek açısından da çok önemli… İlk kez böyle bir etkinliğe katılıyoruz. Katkı koymaktan çok mutlu olduk. Farkındalık olarak da ülkemizde bu tarz etkinliklerin daha yaygın bir şekilde yapılmasını diliyoruz. İnsanlar nedenini sorguluyor, öğreniyor ve bir şekilde farkındalık oluşuyor. İnternet üzerinden bu etkinliği görerek katıldık, iyi ki katılmışız. Katkı koyanlara teşekkür ederiz.”

“Kansere Karşı Yola Çık”tılar!

“Kansere Karşı Yola Çık”tılar!

Kanser Araştırma Vakfı'nın (KAV) Kuzey Kıbrıs Turkcell'in ana sponsorluğunda düzenlediği 3. KAV Bisiklet Turu’na katılanlar, önemli bir farkındalığa imza attıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.