1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması sonuçlandı
Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması sonuçlandı

Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması sonuçlandı

Kanserle Savaş Vakfı’nın genç nesillerin kanser konusunda eğitimini sağlama ve farkındalığı artırma amacıyla geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 15.’sini gerçekleştirdiği Kanserle Savaş İçin Afis ve Slogan Yarışması sonuçlandı.

A+A-

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın genç nesillerin kanser konusunda eğitimini sağlama ve farkındalığı artırma amacıyla geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 15.’sini gerçekleştirdiği Kanserle Savaş İçin Afis ve Slogan Yarışması sonuçlandı.

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, sigara-kanser, beslenme-kanser, çevre-kanser ve spor-kanser olmak üzere 4 konu başlığı altından düzenlenen yarışmaya, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise olmak toplam 34 okuldan öğrenciler 1276 eserle katıldı.

Yarışmada dereceye giren, mansiyon ve özel ödül alanları; Emel Samioğlu (Emekli Resim Öğretmeni), İnci Kansu (Emekli Resim Öğretmeni), Hüseyin Billur (Grafiker), Bedia Kale (Kültür Dairesi) ve Gediz İnan’dan  (Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi) oluşan jüri belirledi.

Kategoriler ve dereceye girenler şöyle:

ANASINIF KATEGORİSİ:

Başak Turunç – Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Fatoş Taşkol – Yakın Doğu Anaokulu, Demir Denyalı – Yakın Doğu Anaokulu.

Anasınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri:

Zekiye Dinarlı – Yakın Doğu Anaokulu, Poyraz Alioğlu – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu, Ayyüce Asya Coşkun – TED Kuzey Kıbrıs, Lavin Gürmanoğlu – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu, Nilgün Kansu – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu, Ada Kırmızı – Yakın Doğu Anaokulu, Mehmet Z. Harmancı – Yakın Doğu Anaokulu.

İLKOKUL 1–2–3. SINIF KATEGORİSİ:

Cemaliye Polatcan – TED Kuzey Kıbrıs, Salih Tüccaroğlu – TED Kuzey Kıbrıs, Ela Özder – Yakın Doğu İlkokulu.

İLKOKUL 1 – 2 – 3. SINIF KATEGORİSİ MANSİYON ÖDÜLLERİ:

Özge Örnek – Yakın Doğu İlkokulu, Dilara Çorakkım – Yakın Doğu İlkokulu, Dila Alpal – Yakın Doğu İlkokulu, Duru Atakan – TED Kuzey Kıbrıs, Bilge Buğday  – Yakın Doğu İlkokulu.

İLKOKUL 4 – 5. SINIF KATEGORİSİ:

Özel Günhanlar – Yakın Doğu İlkokulu, Kayla Tombul – Yakın Doğu İlkokulu, Nurten Paralik – Yakın Doğu İlkokulu.

İLKOKUL 4 – 5. SINIF KATEGORİSİ MANSİYON ÖDÜLLERİ:

Fidel Kurudereli – Yakın Doğu İlkokulu, Nursel Hançer – Yakın Doğu İlkokulu, İsmet Özkoç  – Yakın Doğu İlkokulu, Sevgi Ünsal – Yakın Doğu İlkokulu, Sedat Çakır – Yakın Doğu İlkokulu.

ORTAOKUL KATEGORİSİ:

Dilay Sarıkaya – Bayraktar Türk Maarif Koleji, Mayra Melikoğlu – TED Kuzey Kıbrıs, Nazan Ergin – Türk Maarif Koleji.

ORTAOKUL KATEGORİSİ MANSİYON ÖDÜLLERİ:

Mısra Amcaoğlu – Türk Maarif Koleji, Dide Damla Yılmaz – TED Kuzey Kıbrıs, Rahme Tuğçe Bafkanlı – Türk Maarif Koleji, Parscan Pars – Türk Maarif Koleji.

LİSE KATEGORİSİ:

Pembe Dereli – Türk Maarif Koleji, Laden Molla – Türk Maarif Koleji.

ÖZEL KATEGORİ:

Suzan Ilgaz – Cengiz Topel End. Meslek Lisesi, Aycan Erçika – Gazimağusa Meslek Lisesi, Beyda Dündar – Gazimağusa Meslek Lisesi, Feyza Yıldırım – Gazimağusa Meslek Lisesi.

ÖZEL KATEGORİ MANSİYON ÖDÜLLERİ:

Suzan Ilgaz – Cengiz Topel End. Meslek Lisesi, Emine Gökçen Tan – Gazimağusa Meslek Lisesi, Öznevir Yılmaz  – Gazimağusa Meslek Lisesi, Suzan Ilgaz – Cengiz Topel End. Meslek Lisesi, Gülseren Akkoyun - Cengiz Topel End. Meslek Lisesi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.