1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kaybeden Eroğlu olur
Kaybeden Eroğlu olur

Kaybeden Eroğlu olur

Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Ahmet Kâşif’in, görevden alınmasının ardından başlattığı hareketi siyasi otoriterler gazetemize değerlendirdi.

A+A-

Kabinede değişiklik yapılarak görevden alınan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı eski Ahmet Kâşif’in, bu değişiklikten duyduğu rahatsızlık nedeniyle DP-UG içerisinde, kabinede yeni görev alan bakanlar başta olmak üzere diğer milletvekilleri nezdinde kulis faaliyetlerinde bulunduğu konuşuluyor. Kâşif’in DP içinde huzursuzluk yaratmaya yönelik bu hareketinin amacı, siyasi otoriterler tarafından “DP-UG tabanının Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile karşı karşıya getirilmesi” olarak yorumlandı. Ayrıca siyasi otoriterler, Kâşif’in amacının “ya kendisini görevden alan Genel Başkan Serdar Denktaş’tan intikam almak veya DP-UG tabanını Eroğlu ile karşı karşıya getirip Eroğlu’ndan intikam almak” olduğunu söylüyor. Bundan da Eroğlu’nun zararlı çıkacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Bu sorulara yanıt aranıyor

Gazetemize değerlendirmede bulunan siyasi otoriterler şu soruları sordu: 
“Ahmet Kâşif, makamı uğruna bakan olan kendi milletvekili arkadaşlarının görevlerinin hazımsızlığını mı yaşıyor? Daha önce Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile ters düştüğü durumların intikamını mı alıyor? Yoksa ekonomik sıkıntı mı yaşıyor? Ulusal Birlik Partisi’nden ayrıldığında kendisine sahip çıkan Serdar Denktaş’a neden parti içi muhalefet başlattı? Oyunun içinde kimler var? Yolun sonuna mı gelindi? Dürüst politikalar terk mi ediliyor?”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.