1. YAZARLAR

  2. Levent Özadam

  3. Kaymakamlıkta çalışıyor, belediyeden ödeniyor!
Levent Özadam

Levent Özadam

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Kaymakamlıkta çalışıyor, belediyeden ödeniyor!

A+A-

İlk defa bir yazıma başlık atarken zorlandım.

Önce ‘ülkenin dingili koptu’ yazdım, ama beğenmedim.

Sonra, “Ne mutlu UBP’liyim diyene’ yazdım, Atatürk’e saygısızlık olur diye vazgeçtim.

“Sen de mi Halil Orun?” çok klasik geldi!

“Merhametli Kaymakam” ın da sevgili kaymakamımızı üzeceğini düşündüm.

Sonunda en sade olanını seçtim..

Kaymakamlıkta çalışıyor, belediyeden ödeniyor

Bu kadar basit işte!

Olmaz öyle şey demeyin sakın

Biz de olmayacak olan tek bir şeş vardır, o da doğru düzgün bir iştir!

Şaka gibi değil mi?

Hem de hiçbir yasal dayanağı olmadan

...

Adı Emine Can

Boğaziçi eski UBP örgüt başkanının eşidir kendisi

Birkaç aydır da İskele Kaymakamlığı’nda çalışıyor.

Ortalığı derleyip toparlıyor, çayı kahveyi yapıyor

Ama ay başı geldi mi maaşı Kaymakamlık’tan değil, İskele Belediyesi’nden alıyor!

Yasaymış, etik değerlermiş ya da prosedürmüş, kimin umurunda?

Şimdi diyeceksiniz ki, bunları yazıyorsun da ne oluyor?

Bir şey olmayacağının da farkındayım, ama en azından bana gelen ihbarları sizlerle paylaşıyor, vicdanımı rahatlatıyorum.

“Biz sonuç isteriz” diyen çok sayıda okurum var benim

Hatta telefon açıp, mail gönderip, yeteri kadar yazdıklarımı takip etmediğimi söyleyip, fırça atanlar bile çok

“Haklısınız” deyip, sonra da susuyorum

Bir de beni yazdıklarımdan dolayı sağa sola şikayet edenleri size burada anlatsam, şaşar kalırsınız, nasıl dayanırım diye!

...

Emine Can’ın, elbette ki Kaymakamlık’ta çalışıp, belediyeden ödenmesinin hiçbir yasal dayanağı yok.

Tamamen yasa dışı bir uygulama yani

Ama sistemin çürüyüp kokuştuğu bir süreçte çok da şaşmamak lazım!

Siz istediğiniz kadar bağırıp çağırın, Donkişot gibi kahramanlık yapın, belgelerle ortaya çıkıp yasa dışılıkları tek tek ispatlayın, ülke ülke olmaktan çıktıysa kim takar sizi?

Devir ye kürküm ye devri

...

Bu işin yasa dışı olduğunu kaymakam da bilir başkan da aslında

Onlarla konuşmadık sanmayın sakın!

Merhametli kaymakamımız, Bünyamin Merhametsiz, kaymakamlığı pislik götürdüğünden, kadrosu da olmadığından böyle bir yol seçmiş, birkaç aylık da olsa yardım istemiş başkandan

Devletin bu bayanı bütçeden ödeme yetkisi yokmuş, böyle bir yol bulup sevap işlemiş anlayacağınız

Halil başkan ise kaymakamdan daha yufka mı yufka!

“Kaymakam bey rica etti, iki aylığına kabul ettim” diye konuştu

Bu kadının işini hallederlerse hallederler, bu ay sonuna kadar halletmezlerse, benden bir daha para çıkmaz diye ekledi

Eh bize de ‘Allah kabul etsin’ demek düştü

Hepiniz Allah’a havalesiniz


Okur Görüşü

“Haksızlık diz boyu”

 “Merhaba Levent abi

Ben Fazıl Zeytincioğlu, sana bugün duyduğum ve beni fazlasıyla rahatsız eden bir konudan bahsetmek istiyorum, köşende bu haksızlığa yer verirsen memnun olurum. Bugün eski KTHY’ den bir arkadaşla görüştüm ve bana iş durumumu sordu bende bir süredir bir beton şantiyesinde çalıştığımı söyledim bana gülerek kendisinin ve 14 kişinin daha ( ki bunlar eski KTHY'li) marttan beri Ulaştırma Bakanlığı’na Atlas’ın karşıladığı biletlerin hesaplarını yapmak üzere işe alındığını ve bu ay sonu ile geçici görevlerinin sona ereceğini söyledi. Bizler iş için çabalarken hükümetin kendisine yakın kişileri işe almasını içime sindiremedim. Bir diğer konu ben yaklaşık 1 yıldır uçak teknisyen lisansı alabilmek için İstanbul’da sınavlara katılıyorum. Lisansı alabilmek için 14 dersten 9 'unu geçtim ama bir süredir asgari ücretle çalıştığım için sınav ve uçak masraflarını karşılayamıyorum. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı’na iki kez dilekçe verdim. Önce çok ilgili karşılasalar da sonradan bana kaynak yok diye bir yanıt dilekçesi yolladılar. Şuan itibarıyla KKTC'de uçak teknisyen lisansı almaya çalışan tek kişi olarak bu yanıt beni çok üzdü ve sınavlarıma ara verdim ki bu lisans için gereken masraflar ders başına 350 TL idi.

Bu konuyu gündeme taşırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim”

(Fazıl ZEYTİNCİOĞLU- LEFKOŞA)

levent2.20110914003505.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Ferdi Sabit SOYER, bu sıralar tuzaklara ve entrikalara dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Aman ha bir hata yapıp da bir çuval inciri berbat edesinizsağınıza, solunuza ve özellikle de arkanıza dikkat

Sayın Derviş EROĞLU, geçtiğimiz akşam DAÜ Beach Clup’ta bir yemekli düğün töreninde  Bakan Kaşif’in masasına oturmayıp başka masayı tercih etmeniz konuşuluyor. Kılıçlar çoktan çekildi desenize. Bu arada çok sayıda delege desteğiniz var.

Sayın Mustafa KALFAOĞLU, çok sayıda hastadan sizin için olumlu mesajlar geliyor  Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde çok sayıda kişiye  endeskopi yaptığınız ve onların sağlık sorunları ile yakından ilgilendiğiniz görülüyor. Büyük hayır duası alıyorsunuz.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, ehliyetsiz araç kullandırıp bir kişinin ölümüne neden olan gece kulübü işletmecileri konusunda ne gibi tedbirler alacağınız merak konusu oldu. Bakalım insan hayatının bu ülkedeki değerini bu sayede öğrenmiş olacağız.

Sayın Ertuğrul HASİPOĞLU,  meclisin ilk oturumunda ABD elçiliğine gammazlama soruları size ecel terleri döktürmüş. Bu yaştan sonra gammazcı da oldunuz ya, siyaset nelere kadir değil mi?

Sayın Çetin UĞURAL, 17 Eylül’de yapılacak olan öğretmenlik sınavında süre 75 dakikaya düşürülmüş ancak soruların kaç tane olacağı belirtilmemiş. Kamu Hizmeti’ni arayan adaylar da kendilerine cevap verecek bir yetkili bulamıyorlar, bilginize

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, bu sıralar Londra ziyaretlerini yoğunlaştırdığınız gözlemleniyor. Hele de bunlar mahkeme için olunca keyifsiz oluyordur değil mi? Umarız mahkeme sonuçlarından kamuoyunu da bilgilendirirsiniz

Sayın Fatma AZGIN, eczane sahiplerinin şikayetleri bitmek bilmiyor. 4 aylık borcun sadece bir aylığı ödenince başlarından kızgın yağ dökülmüş. Biraz daha sesinizi yükseltmenizi rica ediyorlar.

Sayın Ekrem TOKLUCA, Ülkeye bu kadar hizmet verdikten sonra bir vatandaşlığı bile çok gördüler değil mi? Bir de daha öğrenciyken birilerinin manevi evlatları ilan edilenlerin vatandaş yapıldığını görebilseler  ha keşke. Bizce siz çoktan hak etmiştiniz vatandaşlığı.

Sayın Kemal DÜRÜST, 9 Eylül İlkokulu velileri imza toplayıp şikayet dilekçesi yapmışlar. Ortalık pislikten geçilmezken okul görevlilerinin duyarsızlığı onları çılgına çeviriyormuş. Bir kulaklarını çekin isterseniz

Sayın Derviş BESİMLER, işi olanlar YAGA’ya gelmek için önce binanın 6’ncı katına asansörle çıkıp, sonra bir kat aşağıya merdivenden inmek zorunda kalıyorlarmış. Yani YAGA gibi bir kuruluşa yakışıyor mu Allah için? Hele de yabancı yatırımcıların duygularını öğrenmeyi çok isterdik doğrusu

Sayın Leman ASLIM, Gaziantep ziyaretinden sonra dost ve arkadaşlara neler getireceğinizi umarız biliyorsunuzdur. Kuru baklava isteyenlerin sayısı oldukça fazla bilesiniz. Kesenize bereket

Sayın Gencay EROĞLU, Ankara’ya gönderdiğiniz folklorcular gösterilen ilgiden hayli memnun olduklarını belirtiyorlar. Etimegsut Belediyesi’ne  ne kadar teşekkür etseniz azdır.

Sayın Özal ÖYKÜN, biraz korsan da olsa köye su ulaştırmayı sonunda başarmışsınız. Umarız bir gece ansızın kapınız çalınıp da kelepçeli olarak nezarethaneye götürülmezsiniz. Allah size sular gibi ömür versin.

Sayın Günay ÇERKEZ, Beşir Atalay’ın Kıbrıs Türküne gösterdiği ilgi sizi bir hayli umutlandırmış. Ancak siz yine de iş adamlarını tembihleyiniz fazla şikayette bulunup da bakanın kafasını ilk günden şişirmesinler sakın.

Sayın Gülsüm ALTUNCU, haftanın belirli günlerinde eski dostlarla kız kıza sohbet buluşmaları nasıl gidiyor? Eşlerinin internette sohbet yapmasından endişe duyanlar varmış değil mi?

Sayın İsmail ABİDİN, bazı meslektaşların sizin işletmeye öfkesi dinmeyecek gibi görülüyor. Siz en iyisi onların gönlünü almak için minik bir toplantı düzenleyin. Sonuçta ülke küçük ve hep yüz yüze bakacaksınız.

Sayın Mete TÜMERKAN, dün Kamu Hizmeti Başkanı Uğural  ile Dereboyu’nda koyu sohbette görülmüşsünüz. Bu sıralar çetin bey basını arkasına almak için ne yapsa yeridir değil mi? Allah samimiyetinizi arttırsın.

Sayın Rauf DENKTAŞ(Torun),  KKTC’ye bu gelişinizde nihayet gönlünüzü bir güzele kaptırdığınız ve yakında düğün hazırlıklarına başlayacağınızı öğrendik. Geç bile kalmıştınız, hadi bakalım elinizi çabuk tutun, yaş kemale ermek üzere.

 

Günün Fıkrası : Don

Sultan en güvendiği adamını Arabistan a hünkar göndermiş.
Hünkar, Arabistan da gezerken bakmış, Araplar entari giyiyorlar ama alta donları yok. Bir rüzgar esti mi, manzara felaket! Haber salmış, altına don giymeyenler kadı huzuruna çıkartılıp, hapsedilecek. Aradan günler geçmiş Arabın bir tanesi don giymemiş ve ilk rüzgarda olay fark edilmiş. Kadı huzuruna çıkartmışlar. Kadı sormuş:
- Adın?
- Aptülmecit
- Baba adın?
- Aptülleziz
- Evli misin?
- 5 tane karım var!
- Kaç çocuğun var?
- İlkinden 15, ikincisinden 17, üçüncüsünden 16, dördüncüsünden13, beşincisinden 18 tane.
Kadı kararını vermiş ve söylemiş:

- Aptülleziz oğlu,Abdülmecit’in, don giymeye vakti olmadığından beraatına karar verilmiştir!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.