1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kazaya davetiye
Kazaya davetiye

Kazaya davetiye

Lapta-Alsancak anayolunda aylardan beridir devam eden kazı çalışmaları sürücülerin tepkisini çekiyor.

A+A-

Melin Dobran

Lapta-Alsancak anayolunda, aylardan beridir devam eden kazı çalışmaları, sürücülerin tepkisine yol açtı. Söz konusu yolda Türkiye'den gelen su temin projesi kapsamında su borularının döşenmesi işlemi gerçekleştiriliyor. Yapılan kazıların, yol güvenliğinden uzak ve sürücüler için tehlikeli bir şekilde yapıldığı iddia edildi.
Yapılan kazılardan dolayı Alsancak’tan Lapta istikametine doğru seyreden araçların şeridi daralmış durumda. Sürücüler, yollarına devam etmeleri için karşı şeride geçmek zorunda kalıyor. Bu durum ise kazaya davetiye çıkartıyor. 

Diyalog’a konuşan sürücüler, “Kazılar anayolun ortasına kadar girdi. Ne bir ışık, ne de bir uyarıcı levha var. İki tane inşaat demirini toprağa çakıp, etrafına naylon şerit çekmekle olmuyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Daha kalıcı ve sürücülerin dikkatini çekebilecek bir tedbir alınması gerekiyor. Orada bir kaza olursa bunun sorumlusu kim olacak? Hesabını kim verecek? Tedbir alınması için illa ki biz kaza olması mı lazım? Bu durumlarda polisin devrede olması gerekiyor. İlgili müteahhidi ve taşeronları uyarması lazım” diyerek, bu duruma sebebiyet verenlere tepki gösterdi.

DSİ açıklama yapmadı

Konuyla ilgili olarak Diyalog’un görüşüne başvurduğu Karayolları Dairesi Müdürü Hasan Nihat Erduran ise bunun su konusu olduğunu ve Devlet Su İşleri’nin bu durumla ilgilendiğini söyledi. Devlet Su İşleri Müdürlüğü ise konuyla ilgili olarak hiçbir açıklama yapmayacağını belirtti. 

Erduran, “Bizi ilgilendiren kısım, trafik yol güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak, yol boylarında çalışmaları için müsaade etmektir. Bizim söz konusu bölgede şubemiz yok. Personelimiz yeterli değil. Hepsine yetişemeyiz ama gördüğümüz yerde müdahale ediyoruz” dedi.

Sürücüler ne dedi?

Ersin Çınaroğlu: Bu işi yapanların insanlara biraz saygıları varsa, bu kazılan çukurları kapatırlar. Sonrasında kaza olur biri ölürse kimse üzüldü rolü yapmasın, çünkü bu çukurlar resmen ölüme davetiye çıkarıyor. En azından bir uyarıcı levha koysunlar da insanlar, özellikle gece araç kullanırken, bu tehlikeyi fark etsin. Gece çukurları görmek imkânsız çünkü levha yok. Kaza anlık mesele. Umarım en kısa zamanda bu çukurlar kapatılır.

Sultan Keskinel: Anayolun içine kadar kazılan çukurlardan, o yolu kullanan diğer sürücüler gibi ben de rahatsızım. Bu durum resmen kazaya sebebiyet veriyor. Bir felaket yaşanmadan, çukurların kapatılmasını diliyorum.

Mehmet Kayımzade: Hem bölge sakinleri hem de bu yolu kullanan sürücüler olarak, kazılan çukurlardan oldukça rahatsızız. İnsan hayatını düşünüyorlarsa ve sürücülere saygıları varsa, bir an önce bu çukurlar kapatılır. Uyarıcı levha adı altında yolun kenarına inşaat demiri çaktılar. Bu yüzden yol daraldı. Geçen gece yolun daralmasından dolayı sola kaymak zorunda kaldım ve arabamın 2 lastiği patladı. Bunun hesabını kim verecek?  Kimse... Cana zarar gelmeden ellerini taşın altına koysunlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.