1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kıbrıs’ta Toplumsal Dayanışmaya 2 yeni katkı
Kıbrıs’ta Toplumsal Dayanışmaya 2 yeni katkı

Kıbrıs’ta Toplumsal Dayanışmaya 2 yeni katkı

“What’s On” ile “Old Nicosia Revealed Fotoğraf Yarışması” sonuçları 19 Şubat Cuma günü Dayanışma Evi’nde düzenlenecek etkinlikte halka tanıtılıyor.

A+A-

Küçük Çaplı Projeler Programı kapsamında “Kıbrıs’ta toplumsal dayanışmaya katkıda bulunmak” amacıyla hazırlanan online rehberlik “What’s On” ile “Old Nicosia Revealed Fotoğraf Yarışması” sonuçları 19 Şubat Cuma günü Dayanışma Evi’nde düzenlenecek etkinlikte halka tanıtılıyor.

Yarışmada kazanan fotoğrafların yanı sıra hatıralık eşyaların tasarımında kullanılan fotoğrafların da sergileneceği etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

Etkinlikte ayrıca hatıralık eşyalar satışa sunulacak ve elde edilen gelir, kar amacı gütmeyen alternatif kültürel ve eğitsel programların geliştirilmesinde kullanılacak.

Dayanışma Evi tarafından desteklenen söz konusu iki projenin finansmanı da Norveç Hibe Programları aracılığıyla sağlanıyor.

Bir online etkinlik rehberi olan “What’s On” ile,  birleşmiş bir Kıbrıs’ta dayanışma biçimlerini gündelik hayatın her alanına yaymayı amaçlanmakta. dır. Bu amaçla, adanın her köşesinde insanların düzenledikleri etkinlikleri paylaşabilecekleri ve gerçekleşen diğer tüm etkinlikleri takip edebilecekleri sınırları olmayan dijital bir platform sunmakta.

“Old Nicosia Fotoğraf-Hatıralık Eşya Yarışması”yla da Lefkoşa surlar içini seven ve bunu fotoğrafçılık yoluyla ifade etmeyi seçen herkesi bu sürece dâhil etmek amaçlanıyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.