1. YAZARLAR

  2. Harun Denizkan

  3. KKTC’nin vitrini
Harun Denizkan

Harun Denizkan

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

KKTC’nin vitrini

A+A-

Şu KKTC’nin vitrinine bir bakar mısınız? Uyuşturucu, kadın ticareti, kumar ve de birçok adi suçlar. Gazeteleri açıp okumaktan korkar hale geldik, hiç alışık olmadığımız haberler hergün bizi bekliyor. Tam bir suç cenneti olduk.!

Öyle haberler okuyoruz ki; bunları yapanlar acaba insanlar mı? diye şüphe duyuyoruz. Peki ama ne olacak bu ülkenin hali? Gazeteler bu haberleri yazmasın, insanlarımızın morallerini bozmasınlar diyenler var. Yazmayınca herşey düzelecek mi? Demek ki; bu ülkede ciddi bir sorun var. Ülkeyi tam bir sorma gir hanına soktular.!Hırsızı, katili, tecavüzcüsü, iti, kopuğu hepsi burada...

Alışık olmadığımız manzaralarla karşılaşıyoruz. Bunları sadece duyuyorduk ama artık yaşıyoruz da.! KKTC’nin şu kötü vitrinini değiştirmeye niyetimiz yok mu? Giden Türk, gelen Türk mantığı bu ülkeye fayda sağlamadı. Daha bakalım neler var? KKTC polisinin başa çıkabildiği bunlar. Ya başa çıkamadıkları.

Uyuşturucu konusunda KKTC polisi gramajlarla uğraşıyor. Ülkeye giren kilolarla uyuşturucu nasıl ve nereye gidiyor? Birkaç genci bonzai veya hit keneviri içti diye deşifre ediyoruz ama baronlar nerede? Hiç KKTC tarihinde baronlar yakalandı mı? Adi suçların cenneti haline gelen KKTC’de vitrin ülkeyi yönetenleri rahatsız etmiyor mu?

Açıkcası bizler artık bu rezilliklerden bıktık usandık. Çamaşır iplerinden iç çamaşırı çalınan ülkenin isanları olduk. Geçen gün bir haberde polis çalınan iç çamaşırlarının sahiplerini arıyorlardı. Acaba bu iç çamaşırları kimlerin? diye araştırma başlatıldı.

Biz böyle bir vitrinin içerisinde yer almak istemiyoruz. Peki ya siz ister miydiniz.?

 

GARGA’DAN AL HABERİ

ÇATALKÖY’DE PİROHU, BÜYÜKKONUK’TA LOKMA ŞAMİŞİ YEDİLER

Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük’ün bir araya gelmelerini artık ilginç bulanlar var. Mesela birileri bize telefon açıp gargalık yapmaya başlayınca, duydun mu? Eroğlu ile Küçük birlikte oturdular diyor. Sanki onlar birer düşmanmış gibi. Dün arayan bir gargam Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük’ü önce Çatalköy’de bir araya geldiklerini ve orada Pirohu yediklerini, dün de Büyükkonuk’taki Eko gün etkinliğinde lokma ve şamişi yerken görmüş. Allah aşkına ne var bunda? Biri Cumhurbaşkanı, diğeri de Başbakan. Biribirlerini sevmeyebilirler ama makamları gereği devletin tepesinde bulunan iki isim. Zaten birileri düğmeye basmış olacak ki; Cumhurbaşkanı ile Başbakanı kavga ettirmeye çalışıyor. Bu olaylar Türkiye basınına kadar sıçradı. Dünkü Hürriyet gazetesini okuyanlar sanacaklar ki;Eroğlu ile Küçük yumruk yumruğa geldiler. Aslında yok öyle birşey. Onların arasını açmak isteyenler sürekli olarak nifak sokuyorlar. Ama her ikisi de kurt politikacı oldukları için hiçbir zaman da nifak sokmak isteyenlerin galyanına gelmeyecekler.

 

HULUSİOĞLU UBP’YE GEÇER Mİ?

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu eski bir UBP’li ancak belediye seçimlerinde olaylar öyle bir gelişti ki; bağımsız aday olarak seçime katıldı ve  kazandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü UBP’nin bütün kurmaylarını köyünde yaptığı etkinliğe davet etti. Tıpkı bir UBP’li belediye başkanı gibi. Cumhurbaşkanı’nı, Başbakan’ı ve birçok bakan ve milletvekilini bir araya getirmeyi başardı. Bu manzaradan sonra bizi arayanlar Hulusioğlu yakında UBP’ye geçer dediler. Ne alakası var? dedik, UBP’nin bütün kurmaylarını davet etti dediler. Bize göre; Hulusioğlu ne yaptığını biliyor. Başarılı bir dönem geçiriyor.Önümüzdeki seçimlerde bağımsız olarak adaylığını koyarsa yine kazanır. O bakımdan onun UBP’ye geçecek gibi bir düşüncesi olamaz. Çünkü o bu hali ile her kesimden oy alabilecek  bir güçte. Çatalköy’den arayan kişilere bu yorumu yapmak istedik çünkü UBP’lilerin Çatalköy’e gitmesi Hulusioğlu’nun UBP’ye geçmesi anlamını taşımaz.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn. Mehmet HULİSİOĞLU; İyi ki, sizde festival geleneğine uymadınız. Nerdeyse KKTC’de bütün beldelerde festivaller yapılıdı. İçimiz dışımız festival oldu. En güzelini siz gerçekleştirdiniz yok olmaya yüz tutmuş Kıbrıs geleneklerimizi bir günlüğüne olsun sığdırmayı başardınız. Kıbrıslı Türkler derneğinin kurulduğu bir dönemde sizin etkinliğiniz de tam isabet oldu.

Sn. Cem DAĞDELEN; Umarım dünkü sakatlığın uzun sürmez. 20 Kasım’da yapılacak olan büyük yarışa iyi hazırlanıp çok iyi derece yapman bekleniyor. Türkiye’den gelecek olan sporculara güçlü olduğunuzu göstermeniz gerekir. Çok iyi bir takımınız var.

Sn. Savaş BOZAT; Sizi ve ekibinizi kutlarım çalışanlar size büyük bir yetki verdi. İlk yapmanız gereken Belediye’de birlik ve beraberliği sağlamaktır.  Çalışanlar ve başkanla uyum içerisinde iyi bir dönem geçireceğinizi umuyoruz. Sizi takip etmeye devam edeceğiz başarılar dileriz.

Sn.Ali AYRAL; Bir müdür muavini olarak size bu saaten sonra  sigaranın zararlarını anlatacak değilim.  Nasıl olmasa zararlarını iyi biliyorsunuz. Peki ama sizin içtiğiniz sigara dumanından başkalarını zehirlemeye hakkınız var mı? Odada sigara içme yasağına neden uymuyorsunuz? Personel huzursuz,tabi  müdür muavini olarak  sigara yasağına uymadığınız için diğer sigara tiryakileri de dairede odalarda sigara içiyorlar. Hiç olmazsa sigara içmeyenlere karşı daha saygılı olun ve odada sigara içmeyin!

Sn. Hüseyin ÇOBANOĞLU; Gerçi sen unutmazsın ama ben yine de bir hatırlatmada bulunayım. Anladın sen onu...

Sn.Mehmet ÖZÇELİK; Senin o arkadaş kendini suyun akışına verdi. Olaylara o kadar çok kaptırdı ki kendini deşarj olmak için kanal kanal dolaşıyor. Ona biraz nasihat etsen fena olmaz. Bu arada bizim o mesele ne oldu.?

Sn.Caner ASPAVA; İlk madalyamı senin elinden almak bana ayrı bir mutluluk verdi. Üstelik de bu madalyayı 50. Yaş gününde verdin. Yani günün anlam ve önemi çok büyük. Sana sağlık, mutluluk, huzur ve bol madalyalı yıllar dilerim.

Sn.Mahmut SEZİNLER; Duyduğuma göre 9 sade ve 1 şekerli kahve için yeni bir tur organizasyonu yapılıyormuş. Şubat ayı gibi düşünülürse çok süper olur çünkü bu tür organizasyonlar kışın şöminenin karşısında daha güzel olur. Hele bir de kar yağdığını düşünürsen işte o zaman şarap testlerine daha çok ağırlık verilir. Arap ile bu işi biran önce takvimlendirin.

Sn.Umut ŞEN; Geçen gece gözünü Murat’tan alamadın. Oysa; Murat’ı bırakıp tangoculara kulak asmalıydın. Dediklerine göre; tangoda erkekler kara borsa gidiyor. Boş vakitlerinde tango öğrenmeye ne dersin.?

Sn.Fuat NAMSOY; Önceki gece Çatalköy’deki etkinlikte belediye başkanı size hoşgeldin demedi diye üzülmeyin. Biraz heyecanlıydı ve misafirleri çoktu. O bakımdan heyecana gelip sizi unuttu. Eminiz bir şekilde bunu size özür dileyerek söylemiştir.

Sn.Kutlu EVREN; Genç girişimcilerin gecesinde olmanız özellikle oğlunuzu çok mutlu etti. Anlamlı bir gecede yer almanız kaçınılmazdı. Bu arada çok sevdiğiniz bir dostunuzun düğününe de gidemediniz diye üzülmüşsünüz. Boşverin oğlunuzun yanında olmak daha doğruydu, herkesi de memnun etmek pek kolay değildir.

Sn.Mustafa ABDU; Geçen gün seni çok düşünceli gördüm, yoksa borcumuz var diye mi öyle yapıyorsun? Kredimizi artırmayı düşünüyor musun? Eğer düşünüyorsan bir “Alo” de yeter...

Sn.Emrah BEŞOK; Program ne zaman başlayacak diye sorup duruyormuşsun. Merak etme az kaldı, yine bomba gibi geleceğiz. Ama bildiğin gibi herşeyin bir zamanı vardır.

Sn.Mahmut ÖZÇINAR; Herkesin dikkatini çekti, bilmem sizin de dikkatinizi çekiyor mu? Güzelyurt bölgesinde teşekkür plâketleri artık müdürünüz olan Süleyman Alpdağ’a veriliyor. İpleri artık elinize alın, yoksa yakında koltuğu da kaybedersiniz.

Sn.Mustafa BATIBENİZ; Tekrardan büyük geçmiş olsun. Ayağın iyileşmeden bir de kızın ile birlikte merdivenlerden düşmüzsünüz. Allah korudu da iyi ki sana ve kızına birşey olmadı.

Sn.Ahmet ÇALUDA; Sizinle ilgili son duyduklarımız hiç de hoş şeyler değildir. Bütün bölge sizi konuşuyor. Gargalar duymadı sanmayın.!Çekirgenin başına gelenler sizin de başınıza heran gelebilir. Biliyorsunuz çekirge bir zıplar, iki zıplar ve üçüncü de yakayı ele verir. Gerçi siz de yakayı ele verdiniz ama daha tam kokusu çıkmadı.

Sn.Meral EROĞLU; Merit Otel’de yapmış olduğunuz etkinliğe bütün bakan eşlerinin eksiksiz katılımı dikkatlerden kaçmadı. Size olan sevgi bambaşka...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.