1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KKTC'ye yeni bir parti daha: UAP
KKTC'ye yeni bir parti daha: UAP

KKTC'ye yeni bir parti daha: UAP

KKTC'de Ulusal Adalet Partisi adlı yeni bir parti kuruldu. Kuruculuğunu Fatma Solmaz'ın yaptığı parti bugün kuruluşunu ve manifestosunu açıkladı. Partinin sloganı ise "Güçlü Türkiye Güçlü KKTC".

A+A-

İşte Ulusal Adalet Partisi'nin kuruluş açıklaması ve manifestosu:

"50 yılı aşkın bir süredir yapmakta olduğu karşılıksız maddi ve manevi yardımlar için sonsuz şükranlarını belirtir, çok kısa bir süre zarfında anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne yeni bir çağ atlatarak anavatanımızı dünyanın sayılı ve prestijli bir ülke haline getiren, başta değerli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, Adalet ve Kalkınma Partisi AKP ve tüm anavatanımızdaki Irkdaş ve Soydaşlarımıza en derin bağlılık, sadakat ve şükranlarımızı sunarız.

Tüm kamuoyunun bilmesinde yarar vardır ki Ulusal Adalet Partisi’nin anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyette bulunan hiçbir siyasi parti ile fiziki bir bağı yoktur, olamazda.Ancak, Ulusal Adalet Partisi’nin anavatanımız Türkiye Cumhuriyetinde Adalet ve Kalkınma Partisi AKP ve değerli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ile gönül birliği vefikir bağlılığı vardır.

Ulusal Adalet Partisi olarak hedefimiz, anavatanımızı örnek alarak Türkiye Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilmiş olan mucizenin benzerini her alanda ülkemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de gerçekleştirmektir. En büyük sloganımız ise "Güçlü Türkiye Güçlü KKTC" dir.

Ulusal Adalet Partisi, içinde bulunduğumuz bozuk, sürdürülebilir olmayan, çürümüş ve kokuşmuş düzene dur diyecektir.

Ulusal Adalet Partisi ülkemizde bozulan düzeni yeniden ihdas etmek, devletin iki yakasını düzgün bir şekilde yeniden bir araya getirmek için bir ‘‘Halk Hareketi’’ olarak ülke siyasi yaşamına adım atmaktadır.

Halk Devrimi artık kaçınılmaz ve zaruri hale gelmiştir.Bizler, Ulusal Adalet Partisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin siyasi yaşamına onurlu bir şekilde emin adımlarla girmiş bulunuyoruz. Allah bizleri, Ulusal Adalet Partisini, partimizin kurulmasında emeği geçen tüm Kıbrıs Türk Sevdalılarını muzaffer eylesin. Allah Kıbrıs Türk halkına ve genç devletimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne adil, tüm halkımızın çağdaş bir insan gibi yaşayabileceği günler nasip etsin. Allah bizlere, Ulusal Adalet Partisi’ne iktidar nasip eylesin.

Saygılarımızla,

ULUSAL ADALET PARTİSİ"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.