1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Konuşmaması için telkin mi var?
Konuşmaması için telkin mi var?

Konuşmaması için telkin mi var?

CTP-BG,UBP Koalisyon Hükümeti’nin Ulaştırma Bakanı Ertuğruloğlu'nun Kıbrıs konusu ve ülkede yaşanan sorunlar karşısında suskunluğunu koruması çeşitli söylentilere neden oluyor.

A+A-

Ertuğruloğlu'nun özellikle Kıbrıs konusundaki hassasiyetini yakından bilen çevreler Garantörlük konusunda İngiltere’den gelen son açıklama konusunda bile Tahsin Ertuğruloğlu'nun ağzından en küçük bir değerlendirme çıkmamasının düşündürücü olduğunu ifade ettiler.

Hüseyin Özgürgün tarafından "konuşmama şartıyla" bakanlık koltuğuna oturtulan Tahsin Ertuğruloğlu'nun konuşması halinde hem koalisyonun tehlikeye gireceği hem de kurultay sürecinde zaten çok büyük yara alan Özgürgün'ün daha da zora gireceğini belirtti.

Özellikle Kıbrıs konusundaki "Şahin" politikaları ve söylemleriyle bilinen Tahsin Ertuğruloğlu'nun müzakere masasında mülkiyet ve toprak gibi dikenli konuların yer aldığı bir ortamda tek bir cümle bile sarf edememesinin bir başka planın da parçası olabileceği üzerinde duruyorlar. 

Yılların "Kurt" politikacısı Ertuğruloğlu'nun bu aşamada bakan koltuğunda "Sessiz sedasız" oturarak  önce 31 Ekim kurultayında Özgürgün ve diğer adayların "Bir birlerini yemelerini" seyredeceği ardından ise geçmişte de olduğu gibi "Kurtarıcı başkan" olarak ortaya çıkacağı da siyasi kulislerde konuşulan bir başka senaryo  

CTP-BG, UBP Koalisyon Hükümeti’nin Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nun  son günlerde Kıbrıs konusu ve ülke gündeminde yaşanan hareketlilik konusunda tek bir kelime bile etmemesi siyasi kulislerde "Ertuğruloğlu'na konuşmaması yönünde birileri telkinde mi bulundu?" şeklinde sorulara neden oluyor.

"Konuşmama şartıyla koltukta oturuyor"

Ertuğruloğlu'nun özellikle Kıbrıs konusundaki hassasiyetini yakından bilen çevreler Garantörlük konusunda  İngiltere’den gelen son açıklama konusunda bile Tahsin Ertuğruloğlu'nun ağzından en küçük bir değerlendirme çıkmamasının düşündürücü olduğunu ifade ettiler.

"Özgürgün'e zarar verir"

Söz konusu çevreler, Hüseyin Özgürgün tarafından "konuşmama şartıyla" bakanlık koltuğuna oturtulan Tahsin Ertuğruloğlu'nun konuşması halinde hem koalisyonun tehlikeye gireceği hem de kurultay sürecinde zaten çok büyük yara alan Özgürgün'ün daha da zora gireceğini belirtti.

"Kurultaya yönelik manevra"

Özellikle Kıbrıs konusundaki "Şahin" politikaları ve söylemleriyle bilinen Tahsin Ertuğruloğlu'nun müzakere masasında mülkiyet ve toprak gibi dikenli konuların yer aldığı bir ortamda tek bir cümle bile sarf edememesinin bir başka planın da parçası olabileceği üzerinde duruyorlar. 

"Yeniden ortaya çıkacak"

Söz konusu çevreler yılların "Kurt" politikacısı Ertuğruloğlu'nun bu aşamada bakan koltuğunda "Sessiz sedasız" oturarak  önce 31 Ekim kurultayında Özgürgün ve diğer adayların "Bir birlerini yemelerini" seyredeceğini ardından ise geçmişte de olduğu gibi "Kurtarıcı başkan" olarak ortaya çıkacağı iddiasında bulunuyor. 

Kaynak: Yeni Bakış

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.