1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Korkmazhan: “Hükümet programı yalan oldu”
Korkmazhan: “Hükümet programı yalan oldu”

Korkmazhan: “Hükümet programı yalan oldu”

Korkmazhan iddialı bir şekilde takvimlendirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi- Ulusal Birlik Partisi hükümet programının ön gördüğü ilk 3 aylık icraatların hiçbirinin hayata geçirilmediğini savunarak, hükümet programının yalan olduğunu ileri sürdü.

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan  iddialı bir şekilde takvimlendirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi- Ulusal Birlik Partisi hükümet programının ön gördüğü ilk 3 aylık icraatların hiçbirinin hayata geçirilmediğini savunarak, hükümet programının yalan olduğunu ileri sürdü.

Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, ilkeler ve reform hükümeti olma iddiası ile takvimlendirilmiş bir hükümet programı ilan eden CTP-UBP koalisyonunun, 3 ay içerisinde istihdamlarda adil yöntemleri düzenleyen yasa, kayıt dışı ekonomi ile mücadele için eylem planı hazırlayacağı, uluslararası lisanslı bir denetim kuruluşunun telefon dairesini denetlemesi için girişim yapacağı, üreticilere destek verilmeye başlanacağı, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlem ve denetimlerin uygulanacağı, özerk DAÜ yasasının çıkarılacağı ve katı atık yönetim planının AB politikaları çerçevesinde güncelleneceği sözünü verildiğini hatırlattı.

Abdullah Korkmazhan, “3 aydır partizanca istihdamlar ve atamalar devam etmekte, kayıt dışı ekonomi büyümekte, üreticilerin hakları gasp edilmekte, iş cinayetleri, acımasız sömürü ve yoksulluk derinleşmekte,  DAÜ’de, eğitimde ve sağlıkta kaos büyümekte, CTP-UBP hükümeti ise yaşananları seyretmektedir” dedi.

CTP-UBP hükümetinin, UBP’nin kurultay hesapları, CTP’nin ise erken seçimden kaçabilmesi için kurulduğu görüşünü ortaya koyan Korkmazhan, “halkın değişim iradesi karşısında kendi statükolarını korumaya çalışan CTP ve UBP’den reform beklemenin ölü gözünden yaş beklemekten farksız olduğunu” ileri sürdü.

CTP-UBP hükümetini halkın değişim talebine daha fazla engel olamayacağını, hükümetin derhal istifa etmesi ve erken seçime gidilmesini talep eden Abdullah Korkmazhan, BKP’nin halkın değişim istencinin adresi olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.