1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTAMS, Başbakan'dan icraatları için yazılı talepte bulundu
KTAMS, Başbakan'dan icraatları için yazılı talepte bulundu

KTAMS, Başbakan'dan icraatları için yazılı talepte bulundu

KTAMS, dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’le görüşerek, kamu görevlilerinin çeşitli sorunlarının çözümü ve talepleri için iş birliği içerisinde yasa çalışması yapılmasına yönelik mutabakata varıldığını açıkladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’le görüşerek, kamu görevlilerinin çeşitli sorunlarının çözümü ve talepleri için iş birliği içerisinde yasa çalışması yapılmasına yönelik mutabakata varıldığını açıkladı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, geçen hükümet döneminde Maliye Bakanı Birikim Özgür’le imzaladıkları mutabakat metni uyarınca 22 Ocak 2016’da protokol masasının yeniden toplandığını ve yasal düzenleme yapılarak uygulanması uygun bulunan talepleri yazılı olarak sunarak basın önünde kayıt altına aldıklarını anımsattı.

"HÜKÜMETLERİN DEVAMLILIĞI İLKESİNDEN HAREKETLE..."

Hükümetlerin devamlılığı ilkesinden hareketle protokol masasının devam etmesi gerektiğini kaydeden Kaptan, UBP-DP Hükümeti döneminde Maliye Bakanı Özgür tarafından yazılı olarak bildirilen ve uygun bulunan talepleriyle ilgili UBP-DP hükümetinin ne tür bir icraat içerisinde olacağını Başbakan Özgürgün’den yazılı olarak talep etiklerini bildirdi. Kaptan, bu konuda Başbakan'la kendilerine yazılı olarak geri dönüleceğine yönelik mutabakata varıldığını bildirdi.

Kaptan, Başbakan Özgürgün'le görüşmelerinde ayrıca şu konularda iyileştirmeler yapılması konusunda mutabakata varıldığını açıkladı:

“Kamu görevlilerinin gerek derece terfilerinde gerekse yükselme sınavlarında yer alan sınav konularının güncellenmesi adına sınav tüzüğünde ivedi olarak değişiklik yapılması; kadro fazlası olarak derece terfisi alan kamu görevlilerinin ilan edilen asıl kadro münhal sınavlarına da başvurabilmesi; eşitliği sağlamak adına statüsüne bakmaksızın tüm kamu çalışanlarının vardiya, vezne, on-call vb. tahsisat alması ve Göç Yasasına yönelik iyileştirme yapılması adına yasa çalışması yapılması.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.