1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTAMS'tan Dışişleri ve Cumhurbaşkanlığı'na sağduyu çağrısı
KTAMS'tan Dışişleri ve Cumhurbaşkanlığı'na sağduyu çağrısı

KTAMS'tan Dışişleri ve Cumhurbaşkanlığı'na sağduyu çağrısı

KTAMS, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için sürdürülen müzakerelerin yoğunlaştırıldığı bu dönemde, devletin en üst makamları arasında düşük seviyeli tartışmalar yaşandığını savundu ve saygı sınırının aşılmaması çağrısında bulundu.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için sürdürülen müzakerelerin yoğunlaştırıldığı bu dönemde, devletin en üst makamları arasında düşük seviyeli tartışmalar yaşandığını savundu ve saygı sınırının aşılmaması çağrısında bulundu.

Sendika Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, “devletin en üst düzeyindeki makamlar arasında düşük seviyeli, bu  makamlara yakışmayan tartışmalar” yaşandığını kaydetti.

Müzakerelerde gelinen aşamada “saldırıya” geçilmesinin “çözümden ve barıştan korkulduğunun göstergesi” olduğunu kaydeden Kaptan, “Kendi dünya görüşleri ve misyonları gereği eleştiri yapabilirler fakat eleştirinin de bir ayarı olmalı saygı sınırı aşılmamalıdır” dedi. 

Kıbrıs sorununa siyasi eşitlik temelinde iki toplumlu, iki bölgeli federal bir çözüm bulunmasının her iki toplumun yararına olacağını belirten Kaptan, “Halkın büyük bir çoğunluğunun oyunu alarak seçilen, çözüm konusunda samimiyetine inandığımız Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı'ya yürüttüğü müzakere sürecinde güvendiğimizi belirtir, barışa ve çözüme inanan tüm kesimleri soğukkanlılıkla, birlik ve beraberlik  içinde hareket ederek,  sürece destek vermeye çağırırız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.