1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTEV’in kitap ayracı ve kompozisyon yarışmalarının sonuçları açıklandı
KTEV’in kitap ayracı ve kompozisyon yarışmalarının sonuçları açıklandı

KTEV’in kitap ayracı ve kompozisyon yarışmalarının sonuçları açıklandı

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV) düzenlediği 18’inci Kitap Ayracı Yarışması ile Kompozisyon Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

A+A-

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV) düzenlediği 18’inci Kitap Ayracı Yarışması ile Kompozisyon Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Yarışmalarda dereceye girenler öğrencilere ödülleri 6 Nisan Pazartesi günü saat 10.30’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak törenle verilecek.

Cypri Cola Evsu Ltd. sponsorluğunda gerçekleşen kitap ayracı yarışması 13 Mart’ta tüm ana sınıf ve ilkokul öğrencilerine yönelik; kompozisyon yarışması ise ilkokul 5. sınıflara yönelik olarak Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi Ltd. sponsorluğunda 9 Mart’ta düzenlenmişti.

KTEV’den yapılan yazılı açıklamada kitap ayracı yarışmasının jürisinde görev alan Ruzen Atakan, Bahire Korol, Türkan Mengi ve Semral Öztan’a; kompozisyon yarışması jürisini oluşturan Sevgi Edip, Şirin Zaferyıldızı ve Sevim Sakallı Yorgancı’ya ve yarışmaların sponsorlarına teşekkür edildi.

KİTAP AYRACI YARIŞMASI

DEVRE ÖDÜLLERİ

Anasınıf – 1. Sınıf

Adı – Soyadı

Okulu

Derecesi

 

 

 

Asya Abiç

Doğa Anaokulu

Ödül

Türkmen Ümlüsy      

Şht.Hüseyin Akil İlkokulu

Ödül

Melissa Küpeli

G’yurt Atatürk Maarif Anaokulu            

Ödül

 

DEVRE ÖDÜLLERİ

MANSİYONLAR

Adı – Soyadı

Okulu

Derecesi

 

 

 

Osman A. Anıldı

Girne Maarif Anaokulu        

Mansiyon

Eniş Ateş Aylanç

Levent İlkokulu

Mansiyon

Feyza Demircioğlu

9 Eylül İlkokulu

Mansiyon

Aleyna Kalağan

Eşref Bitlis İlkokulu

Mansiyon

Kayla Sevgi Pasha      

Doğa Anaokulu

Mansiyon

DEVRE ÖDÜLLERİ

– 3. Sınıflar

Adı – Soyadı

Okulu

Derecesi

 

 

 

Irmak Sakallı

Yeniboğaziçi İlkokulu           

Ödül

Azra Çağansoy        

9, Eylül İlkokulu

Ödül

Yağmur Toklu

Eşref Bitlis İlkokulu

Ödül

2, DEVRE ÖDÜLLERİ

MANSİYONLAR

Adı – Soyadı

Okulu

Derecesi

 

 

 

Almira Cohar

Doğa İlkokulu

Mansiyon

Utku Özcan

Şht. Mehmet Eray İlkokulu       

Mansiyon

Fehim Özadal

9, Eylül İlkokulu

Mansiyon

Selen Kar

Yenierenköy İlkokulu

Mansiyon

Tahsin Kocaoğlan    

Gönyeli İlkokulu

Mansiyon

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI

İsim – Soyisim

Okul İsmi

Derece

Azra Lesley Kolcu      

Yakın Doğu İlkokulu        

1.

Azra Akyüz

Lapta İlkokulu

2.

Ada Özkul

Yakın Doğu İlkokulu

2.

İsmail Sancar

Vadili İlkokulu

3.

Mert Yürükoğlu

Şht. Ertuğrul İlkokulu

3.

 

MANSİYONLAR

İsim – Soyisim

Okul İsmi

Derece

Şükran Nilsu Ünal      

Cihangir-Düzova İlkokulu      

Mansiyon

Nedime Cannur

Şht. Yalçın İlkokulu

Mansiyon

Dilan Göçer

Polatpaşa İlkokulu

Mansiyon

Sıla Altuntaş

Aydınköy İlkokulu

Mansiyon

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.