1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTGB: “BRTK’daki yeni yönetim bir çok iddiayı aydınlığa kavuşturmalıdır”
KTGB: “BRTK’daki yeni yönetim bir çok iddiayı aydınlığa kavuşturmalıdır”

KTGB: “BRTK’daki yeni yönetim bir çok iddiayı aydınlığa kavuşturmalıdır”

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) oluşacak yeni yönetimin, ileri sürülen “eski müdür Mete Tümerkan dönemindeki bir çok iddiayı ve şaibeli bir çok noktayı” aydınlığa kavuşturması gerektiğini ifade etti.

A+A-

KTGB Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “KTGB, BRTK’nın kişilerin değil toplumun malı olduğu noktasında Başbakan’ın gösterdiği kararlılığı saygı ile selamlarken, aynı kararlılığı  yasal düzenleme ile özerk-demokratik bir BRTK yaratılması noktasında da görmek ister” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada,  KTGB’nin  BRTK’nın sivilleşmesi, demokratikleşmesi ve  gerçek anlamda bir kamu yayın kurumu olması adına bugüne kadar sürdürdüğü çabalarını devam ettireceği vurgulandı.

BRTK ve TAK yönetim kurullarında temsiliyetinin sorumluluğu ile hareket eden Gazeteciler Birliği’nin, medya alanının etik, mesleki, basın emekçilerinin çalışma koşulları ve hakları noktasında ve diğer konularıyla da yakından ilgilenmekte ve yapıcı katkısını sürdürmekte olduğu bildirildi.
Başbakan ve Bakanlar Kurulunun  kararı ile birlikte BRTK’da yeni bir döneme başlangıç yapıldığı vurgulanan açıklama şöyle devam etti:

“Üyemiz de olan BRTK eski müdürü Mete Tümerkan görev süresinde ne yazık ki ne yönetim kurulu üyemiz ile uyumlu bir çalışma içine girebilmiş ne de Gazeteciler Birliği yönetimi ile sağlıklı bir diyaloğu geliştirmiştir. Tam aksine KTGB’yi kendisine rakip olarak görmüş olmalıdır ki, Gazeteciler Birliği’nin açıklamaları sansüre uğramıştır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.