1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTOEÖS, halktan destek istedi
KTOEÖS, halktan destek istedi

KTOEÖS, halktan destek istedi

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), perşembe günü üyelerinin Meclis’e yönelik yapacağı “Artık Yeter” yürüyüş eylemine, halkı da davet etti.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), perşembe günü üyelerinin Meclis’e yönelik yapacağı “Artık Yeter” yürüyüş eylemine, halkı da davet etti.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel öğretmenin aydın tavrı, toplumsal duyarlılığı gereği, dün olduğu gibi bugün de barışa, demokrasiye, kamusal alanlara, insanca yaşama hakkına sahip çıkmaya, baskıcı, dayatmacı politikalara karşı direnmeye devam edeceğini bildirdi.

Gökçebel KTOEÖS Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, sendikanın 19 Kasım Perşembe grev açıklamadan “Artık Yeter” kitlesel öğretmen yürüyüşünü gerçekleştireceğini, bu amaçla saat 13.00’te KTOEÖS binasında toplanarak Meclise yürüyerek orada eylem yapacaklarını kaydetti.

EYLEM GEREKÇELERİ

Gökçebel açıklamasında, eylem gerekçeleriyle ilgili şu ifadelere yer verdi:

“HP’nin dondurulmasına, alım gücünün düşürülmesine, yüzlerce işsiz öğretmen varken TC’den öğretmen istihdam edilmesine, geçici, hizmet alımı ile sendikasız, güvencesiz çalıştırılmaya, düşük asgari ücretle %50 fakirleştirilmeye, kamusal hizmetlerin niteliksizleştirilmesine, öğretmen dâhil bu hizmeti verenlerin köleleştirilmesine, işsizlerin, asgari ücretlinin, memurların, öğretmenlerin birbirine düşman yapılıp, tümünün açlığa mahkûm edilmesine, ayrıcalıklı sermaye ve bazı kesimlere sonsuz olanaklar, kaynaklar harcanırken sosyal devletten vazgeçilmesine, sürekli çalışanların haklarının budanmasına, yasaların hiçe sayılmasına, herkese eşit, parasız, bilimsel, demokratik, laik eğitimden vazgeçilerek eğitimin özelleştirilmesine, metalaştırılmasına, öğrencilerin bile torpile, partizanlığa alıştırılmasına, devlet okullarının parasız, kadrosuz, eksikliklerle bırakılarak zayıflatılmasına, eğitimin üzerinde sürekli siyasilerin oynayarak, öğretmenin hiçleştirmesine, Göç Yasası gibi adaletsizliklere devam edilmesine, ‘Artık Yeter’ izin vermeyeceğiz.”

KTOEÖS Başkanı Gökçebel, öğretmenin toplumun tümünü eğittiği gibi hükümetleri de eğitmeyi, dur demeyi bileceğini kaydetti.

Gökçebel “Tüm halkımızı, gençlerimizi, ailelerimizi, öğrencilerimizi, işsizleri, esnafı, işçileri kaderimiz olmayan bu haklı isyana davet ediyoruz. Birlikte ‘yeter’ demeyi çocuklarımız, geleceğimiz için başaracağız” ifadelerini kullandı.

1447748602.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.