1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTÖS'ün grevi yarın da devam edecek
KTÖS'ün grevi yarın da devam edecek

KTÖS'ün grevi yarın da devam edecek

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil yaptığı yazılı basın açıklamasıyla "öğretmen eksikliğinin tamamlanması" gerekçesiyle grevlerine devam edeceklerini bildirdi.

A+A-

KTÖS Genel Sekreteri Elcil yaptığı açıklamada, "Alasya İlkokulu, Alasya Vakıf Anaokulu, Alsancak İlkokulu, B. Fikri Karayel İlkokulu, Barış İlkokulu, Beyarmudu İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Çatalköy İlkokulu, Dipkarpaz İlkokulu,Gülenyüzler Anaokulu, Karşıyaka İlkokulu, Kumyalı İlkokulu, Lapta Anaokulu, Özgürlük İlkokulu, Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu, Portakal Çiçekleri Anaokulu, Serhatköy İlkokulu, Şht. Hüseyin Akil İlkokulu., Şht.Doğan Ahmet İlkokulu, Vadili İlkokulu, Yedidalga İlkokulu, Yedikonuk İlkokulu, Şht. Osman Ahmet İlkokulu, Şht. Hasan Cafer İlkokulu’nda 1’er; Büyükkonuk İlkokulu’nda 2’şer olmak üzere tüm öğretmen eksiklikleri Eğitim Bakanlığı tarafından hala daha tamamlanmamıştır. Öğretmen eksiklikleri giderilene kadar Gülenyüzler Anaokulu’nda 08:00-10:30 saatleri arasında devam etmekte olan uyarı grevi aynen sürdürülecektir." denildi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil'in açıklaması şöyle:

"Sendikamızın; öğretmen eksikliğinin tamamlanması, Göç Yasası’ndan doğan eşitsiz ve adaletsiz durumun ortadan kaldırılması ve eğitimin herkes için eşit, demokratik ve parasız bir şekilde uygulanması için başlatmış olduğu uyarı grevleri, ailelerimizin desteği ile devam etmektedir.

Alasya İlkokulu, Alasya Vakıf Anaokulu, Alsancak İlkokulu, B. Fikri Karayel İlkokulu, Barış İlkokulu, Beyarmudu İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Çatalköy İlkokulu, Dipkarpaz İlkokulu,Gülenyüzler Anaokulu, Karşıyaka İlkokulu, Kumyalı İlkokulu, Lapta Anaokulu, Özgürlük İlkokulu, Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu, Portakal Çiçekleri Anaokulu, Serhatköy İlkokulu, Şht. Hüseyin Akil İlkokulu., Şht.Doğan Ahmet İlkokulu, Vadili İlkokulu, Yedidalga İlkokulu, Yedikonuk İlkokulu, Şht. Osman Ahmet İlkokulu, Şht. Hasan Cafer İlkokulu’nda 1’er; Büyükkonuk İlkokulu’nda 2’şer olmak üzere tüm öğretmen eksiklikleri Eğitim Bakanlığı tarafından hala daha tamamlanmamıştır. Öğretmen eksiklikleri giderilene kadar Gülenyüzler Anaokulu’nda 08:00-10:30 saatleri arasında devam etmekte olan uyarı grevi aynen sürdürülecektir.

Sorunların devamından değil çözümünden yana olan sendikamız, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerine devam etmektedir. Ancak somut adım görmeden yani çocuklarımız öğretmenlerine kavuşmadan da okullardaki eylemlerimiz sona ermeyecektir.

Tüm Kamuoyuna Saygılarımızla"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.