1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTTO, İsmail Arter’i ziyaret etti
KTTO, İsmail Arter’i ziyaret etti

KTTO, İsmail Arter’i ziyaret etti

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.

A+A-

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Belediye Başkanı İsmail Arter makamında kabul ettiği Fikri Toros başkanlığındaki Ticaret Odası heyeti ile Gazimağusa’nın ticari yaşamı ve ekonomisiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı ve yönetim kurulunun ziyaretinin kendileri için çok anlamlı olduğunu, Ticaret Odası’nın Gazimağusa’daki üyeleri ile buluşması ve yerinde incelemeler yapmasının hem belediye hem ticaret kesimi için önemli olduğunu ifade etti. Belediye olarak ticaretin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda için üzerlerine düşen lojistik desteği sağlamayı her zaman görev bildiklerini, ekonomik sıkıntıların azaltılması için hem hükümetin önlemleri hem de ticaret odasının çabasının önemli olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Arter, Kıbrıs sorunun çözümü yolunda Ticaret Odası’nın tecrübeleriyle katkı yapmasını ifade ederek, ekonomik olarak yaşanan sıkıntının aşılması için hep birlikte yapacak çok işin olduğunu kaydetti.

img_2340.jpg

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros konuşmasında, Ticaret Odası’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük ekonomik örgütü olması nedeniyle ekonominin can damarlarından biri olan Gazimağusa bölgesine bir ziyaret yaptıklarını, yönetim kurulu ile Belediye Başkanı İsmail Arter’i de ziyaret ettiklerini söyledi.

Ana misyonlarının ekonominin büyütülmesi, kamu ve özel yatırımların Kıbrıs Türk toplumunun refah seviyesi ve yaşam standardını artırmak olduğunu ifade eden Toros, kamu gelirlerini artırmak, giderleri azaltmak, kendi kendimize yetecek bir yapıya kavuşmak, sürdürülebilir ekonomik geçişi sağlamak verimliliği ve yatırım iklimini geliştirmek için kulis çalışmaları yaptıklarını söyledi. Bu konuda değişik sektörlerle bir araya geldiklerini, Gazimağusa’nın limanı, üniversitesi ve ticaret merkezi olması nedeniyle ekonomide önemli bir yere sahip  olduğunu, sanayi bölgesindeki harekeliliğin ve üniversitenin gelişmesinin bunun göstergesi olduğunu söyledi. Çözüm sürecinde istenen hedefe varılması ve kapsamlı çözümde Maraş’ın da ekonomiye olumlu katkı yapabilecek duruma gelmesinin dilekleri olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.