1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kültür Dairesi'nden derneklere yönelik seminer
Kültür Dairesi'nden derneklere  yönelik seminer

Kültür Dairesi'nden derneklere yönelik seminer

Kültür Dairesi, Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü, proje yazımı ve başvuru formlarının doldurulması konularında 13 Haziran Cumartesi günü seminer düzenliyor.

A+A-

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde 10.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek seminerde Kültür Sanat Danışma Kurulu Üyesi Kani Kanol, “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü”nün işleyişi ve proje yazımı ile başvuru formlarının doldurulması hakkında” sunum yapacak.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre ücretsiz olarak düzenlenecek seminere katılmak isteyen güzel sanatlarla ilgili dernek temsilcilerinin 11 Haziran Perşembe günü mesai bitimine kadar Kültür Dairesi’ne kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Açıklamada, geçmiş yıllardan beri dairenin “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımların değerlendirilmesi aşamasında, sunulan başvuru formlarının doldurulmasında birtakım eksiklik ve hatalar gözlemlendiği belirtildi. Bu eksikliğin giderilmesi amacıyla daire, vatandaşa hizmet ilkesi doğrultusunda, 2015 yılında yapılacak mali yardım başvuruları öncesinde bir bilgilendirme semineri düzenliyor.

MALİ YARDIMLARA BAŞVURULAR 21-28 TEMMUZ’DA

Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü çerçevesinde yapılacak mali yardımlara başvurular ise 21 - 28 Temmuz tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kültür Dairesi’nde kabul edilecek.

Mali yardımlara başvurmak isteyen güzel sanatlarla ilgili tüm derneklerin, en az bir temsilci göndermesinin yararlı olacağı belirtilen seminere info.kultur@gov.ct.tr adresi ve 039222754 56/ 03922287749 (dahili 119) numaralı telefonlardan kayıt yaptırılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.