1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Kumarhane için Eylül ayında ihaleye çıkılacak
Kumarhane için Eylül ayında ihaleye çıkılacak

Kumarhane için Eylül ayında ihaleye çıkılacak

Rum Başkanlık Müsteşarı Konstantinos Petridis, Güney Kıbrıs’ta, kumarhane lisansı verilmesi ve işletilmesi için çıkılacak uluslararası ihalenin, önümüzdeki eylül ayı içerisinde ilan edileceğini söyledi.

A+A-

Fileleftheros gazetesinin haberine göre Petridis, kumarhaneye girecek olan Kıbrıslı Rum ve yabancılar arasındaki ayrım konusunda yasada yer alan değişiklik önerisinin uygulanmasının ise mümkün olmadığını dile getirdi.

Prosedürün sorunsuz işlemesi için eylül ayında ihaleye çıkılacağını yineleyen Petridis, hedeflenen şeyin, ihaleye çıkılmasını izleyecek yedi-sekiz ay içerisinde ihalede başarılı olacak olan yatırımcıya lisans verilmesi olduğunu, öte yandan dört küçük kumarhane daha açılması konusunda yasaya dahil edilen değişiklik önerisinin, resort kumarhanenin yaşayabilirliğini tehlikeye atmadığını ifade etti.

Kumarhane inşası için devlet arazisi kullanılmasının yasaklanması konusunda ise Petridis, projenin bu durumdan etkilenmediğini, çünkü yatırımcının kendi kumarhane modeline bağlı olarak tercih edebileceği yeterince arazi bulunduğunu izah etti.

Şu an Güney Kıbrıs’ın farklı kısımlarında araştırmakta yapmakta olan birçok yatırımcı bulunduğunu ifade eden Petridis, her yerde özel arazi olduğunu ve devletin bir iş sürecinde yer almak istemediğini belirtti.

Petridis, hükümetin geçtiğimiz aylarda potansiyel yatırımcılarla gerçekleştirdiği temaslara dayanan tahminlerinin, sektördeki büyük şirketlerin Güney Kıbrıs’ta inşa edilecek kumarhaneye ilgi gösterecekleri şeklinde olduğunu sözlerine ekledi.

Politis gazetesinin haberine göre ise, kumarhaneye girecek olan Kıbrıslı Rum ve yabancılar arasında ayrım yapılmasının mümkün olmadığını ifade eden Petridis, projeyi tehlikeye atacak olan herhangi bir maddenin uygulanamayacağını ve yasanın da bunu önlediğini sözlerine ekledi.

Haravgi ise haberinde, hükümetin şimdi de kumarhaneye girişle ilgili kriterleri ortadan kaldırmayı istediğini yazdı.

Gazete, hükümetin, Kıbrıslı Rumların kumarhaneye girişleri konusunda Meclis’in sosyal nedenlerden ötürü ortaya koyduğu kriterlerin ortadan kaldırılmasını istediğini yineledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.