1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kundakçılar teminatla serbest
Kundakçılar teminatla serbest

Kundakçılar teminatla serbest

Mağusa’da İlker Özisfendiyar’a ait henüz faaliyete girmeyen “Öz Vip Lounge” isimli işyerini kundakladıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlı Ali Ocak, Ömer Ocak ve Hüseyin Acar dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Gamze Pir Baykur

Mağusa’da İlker Özisfendiyar’a ait olan ve henüz faaliyete geçmeyen “Öz Vip Lounge” isimli işyerini kundakladıkları ve 150 bin TL kasti hasara uğrattıkları gerekçesiyle 26 Şubat tarihinde tutuklanan zanLI Ali Ocak, Ömer Ocak ve Hüseyin Acar almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

“Kasti hasar”, “Bina açma” ve “Kundaklama” meselesiyle ilgili olarak dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı  Ali Ocak, Ömer Ocak ve Hüseyin Acar tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandılar. Ayni mesele ile ilgili olarak tutuklanan ve yürütülen tahkikat neticesinde olayla bağlantısı olmadığı tespit edilen zanlı Yaşar Ocak ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Zanlıların devam eden tahkikata etki etme olasılıkları yok...

Meselenin tahkikat memuru Hasan Karagil, zanlı Ali Ocak, Ömer Ocak ve Hüseyin Acar’ın 26 Şubat tarihinde saat 04:00 raddelerinde Mağusa’da Uluçam yolunda bulunan Döveç Elit Apartmanının zemin katında İlker Özisfendiyar’a ait olan ve henüz faaliyete geçmeyen “Öz Vip Lounge” isimli işyerinin ana giriş kapısını zorlayarak açıp içeriye girdiklerini ve içerideki eşyaların üzerine yanıcı madde döküp yakmak suretiyle kundakladıklarını anımsattı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın henüz tamamlanmadığını belirten Karagil, zanlıların bu aşamada tahkikata etki etme olasılıklarının bulunmadığını ifade ederek her üç zanlının da uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

20’şer bin TL nakdi teminat ödeyecekler...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Ali Ocak, Ömer Ocak ve Hüseyin Acar’ın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 20’şer bin TL nakdi teminat ödemelerine, 2’şer KKTC vatandaşının 100’er bin TL şahsi kefalet senedi imza etmelerine ve haftada bir gün ispatı vücutta bulunmalarına emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.