1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Lefke STÖ: "Doktor yokluğundan hasta ölürken Güzelyurt'a nasıl hastane yapacaksınız"
Lefke STÖ: "Doktor yokluğundan hasta ölürken Güzelyurt'a nasıl hastane yapacaksınız"

Lefke STÖ: "Doktor yokluğundan hasta ölürken Güzelyurt'a nasıl hastane yapacaksınız"

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörü Teoman Oktay, doktor eksikliğinin ızdırabını en çok Lefke ve yöre halkının çektiğini söyledi.

A+A-

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörü Teoman Oktay, doktor eksikliğinin ızdırabını en çok Lefke ve yöre halkının çektiğini söyledi. 

Oktay, bir vatandaşın Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde dahiliye uzmanı yokluğu sonucunda yaşamını yitirdiğine işaret ederek, Sağlık Bakanı’na, böyle bir ortamda hem Güzelyurt’a yapılacak hastaneyi, hem de Cengiz Topel Hastanesi’ni nasıl yaşatacağını sordu.

Oktay, Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü adına yaptığı açıklamada, hastanesinde doktor eksikliğinin ızdırabını en çok çekenin Lefke ve yöre halkı olduğunu belirterek, 25 doktor olması gereken Cengiz Topel Hastanesi’nde bölge halkının yıllardır 5-6 doktorun özverili hizmetiyle baş başa bırakıldığını söyledi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Şimdi Sayın Sağlık Bakanı’na soruyoruz. Bakanlığınıza bağlı bir hastahanede doktor yokluğundan bir yurttaşımız ölürken ve daha basına yansımamış benzer birçok olay varken, siz Güzelyurt’a nasıl hastane inşa edip hem o hastaneyi, hem de Cengiz Topel Hastanesi’ni nasıl yaşatacaksınız.

Sayın Bakan, size bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Geliniz Cengiz Topel Hastahanesi'ni poliklinik seviyesine düşürme kararını da içeren Güzelyurt’a yeni hastane inşa etme yanlışından dönünüz. Yapılması gereken, Cengiz Topel Hastanesi’nin yerinde yüceltilmesidir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.