1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Lefkoşa Maratonu’nda dereceye girenlere ödülleri verildi
Lefkoşa Maratonu’nda dereceye girenlere ödülleri verildi

Lefkoşa Maratonu’nda dereceye girenlere ödülleri verildi

“Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” adı altında düzenlediği ve bu sabah 4, 8 ve 21 kilometrelik etaplarda koşulan “5. Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu”nda dereceye girenlere ödül ve katılım belgeleri verildi

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin engelsiz araç alımı yararına Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor” adı altında düzenlediği ve bu sabah 4, 8 ve 21 kilometrelik etaplarda koşulan “5. Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu”nda dereceye girenler belirlenerek ödül ve katılım belgeleri verildi.

Dereceye girenlere ödülleri Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB Asbaşkanı Akın Aktunç, Belediye Meclis Üyesi Çelen Çağansoy, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca ve LTB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Maraton Koordinatörü Evrim Hınçal tarafından verildi.

4 kilometre kategorisinde derecelendirmenin yapılmadığı maratonda 8 ve 21 kilometre klasman sonuçları şöyle oluştu:

Genel Klasman 8 km (Erkekler)

1-Eser Kurt
2-Veli Atikoğlu
3-Dagnu Haile Tessema

35-44 Yaş (8 km-Erkekler)

1-Umut Çavuşoğlu
2-Ersoy Çetinkaya
3-Veli Emre

45-54 Yaş (8 km-Erkekler)

1-Hüseyin Halitoğlu
2-Şenlik Çetinkaya
3-Aziz Limasollu

55 Yaş üstü (8 km-Erkekler)

1-Mehmet Gürçimen
2-Mustafa Oralman
3-Ekrem Azimli

Genel Klasman 8 km (Kadınlar)

1-Nurseli Yıldız Mehmet
2-Emine Yarkın
3-Emine Uluçay

30-39 Yaş (8 km- Kadınlar)
1-Emine Yarkın
2-Nilüfer Türksoy
3-Çağrı Arslan

40-49 Yaş (8 km- Kadınlar)

1-Emma Ersoy
2-Güler Şahin 
2-Yonca Özdemir
3-Çimen Keskin
(Not: Bu kategoride 2 tane 2. olmuştur)

50 Yaş üstü (8 km- Kadınlar)
1-Fatma Nevgül Ramiz
2-Keziban Kanlı
3-İmren Gürbaşar

Genel Klasman 21 km (Erkekler)

1-Serdar Çetin
2-Murat Kaya
3-Hakan Tazegül

35-44 Yaş (21 km-Erkekler)

1-Murat Kaya
2-Hakan Tazegül
3-Cemal İneci

45-54 Yaş (21 km-Erkekler)

1-Zübeyir Ağpak
2-H. Yücel Yücetürk
3-Metin Marmara

55 Yaş üstü (21 km-Erkekler)

1-Bekir Moda
2-Suat Bayram
3-Aysın Öztoprak

Genel Klasman 21 km (Kadınlar)

1-Svetlena Shepeleva
2-Sabriye Atikoğlu
3-Nuran Öze

30-39 Yaş (21 km -Kadın)

1-Nuran Öze

40-49 Yaş (21 km - Kadın)

1- Svetlena Shepeleva

50 Yaş üstü (21 km - Kadın)

1-Kadriye Debreli

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.