1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Lefkoşa'da tabela ve reklamlar kayıt altına alınacak
Lefkoşa'da tabela ve reklamlar kayıt altına alınacak

Lefkoşa'da tabela ve reklamlar kayıt altına alınacak

Başkent Lefkoşa’nın tabela-reklam uygulamaları yönünden görsel çehresini düzenlemek amacı ile şehrin tabela-reklam sorununun, işbirliği içerisinde çözümü amacı ile bir protokole imza konulduğu bildirildi.

A+A-

Başkent Lefkoşa’nın tabela-reklam uygulamaları yönünden görsel çehresini düzenlemek amacı ile; Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) koordinasyonunda; işverenler adına meslek odalarının, işi yapan reklamcılar adına Reklamcılar Birliği’nin ve şehrin planlama-denetlemesinden sorumlu LTB’nin sürdürdükleri çalışmalar sonucunda şehrin tabela-reklam sorununun, işbirliği içerisinde çözümü amacı ile bir protokole imza konulduğu bildirildi.

LTB’den yapılan açıklama şöyle:

“Protokol LTB Başkanı Mehmet Harmancı, K.T Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, K.T Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, K.T Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ve K.T Reklamcılar Birliği Başkanı Deniz Demircioğlu ile bu kuruluşların temsilcilerinden oluşan çalışma grubu elemanlarının hazır bulunduğu toplantıda imzalandı.

Protokol çerçevesinde, adı geçen kuruluş temsilcilerinden oluşan çalışma grubu aşağıda belirtilen konularla ilgili çalışmalar yaparak, gerektiğinde teknik, kültürel, turistik vb ilgili kurum ve kuruluşların da işbirliğinden yararlanma yönünde hareket edecek.

-Şehrin bölge bölge ve toplam Tabela Master Planının yapılması 
-Tabela/reklam uygulamalarının çağdaş bir görsel çehreye kavuşturulması 
-Reklam- Tabela ve diğer unsurların sürekli bakımlı olmasının sağlanması 
-Gelişigüzel ve kayıt dışı uygulamaların önüne geçilmesi

Bu amaca yönelik olarak, iş çevrelerinin ve reklamcıların kendi örgütleri ile yakın temas ve işbirliği içinde olmalarının, hedefe giden tek ve en düzgün yol olacağını belirten protokol paydaşları, uygulamanın başarılı ve tüm ülkeye örnek olacağına inançlarını belirterek Lefkoşa için hayırlı olmasını dilediler.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.