1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Mahkeme başkanı, “Tolerans gösterilemez" dedi
Mahkeme başkanı, “Tolerans gösterilemez" dedi

Mahkeme başkanı, “Tolerans gösterilemez" dedi

Mağusa’da 2014 yılı içerisinde “Beer Port” isimli işyerinde, 2015 yılı içerisinde ise Mağusa Kaza Mahkemesi önünde ve Mağusa Devlet Hastanesi’nde vahim zarar suçu işleyen sanık Ömer Satıağalar dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

A+A-

Gamze Pir Baykur

Mağusa’da 2014 yılı içerisinde “Beer Port” isimli işyerinde Serkan Serbülent’in dişini, 2015 yılı içerisinde ise Mağusa Kaza Mahkemesi önünde Ahmet Uçanok’un parmağını, Mağusa Devlet Hastanesi’nde ise Kamil Uçanok’un burnunu kırarak üç ayrı vahim zarar suçu işleyen sanık Ömer Satıağalar dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. “Ciddi darp” ve “Vahim zarar” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık Satıağalar 2 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Mahkeme önündeki ve hastanedeki davalarını da dikkate aldırdı…

Sanık Ömer Satıağalar, 3 Mayıs 2014 tarihinde Mağusa’da faaliyet gösteren “Beer Port” isimli işyerinde Serkan Serbülent ile tartışmış ve Serbülent’in yüzüne kafa atarak dişinin kırılmasına neden olmuştu. Sanık Satıağalar, 20 Ağustos 2015 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesi önünde meydana gelen olaylar sırasında Ahmet Uçanok’un parmağını, ayni tarihte ise Mağusa Devlet Hastanesi’nde Kamil Uçanok’un burnunu kırmıştı. Sanık Satıağalar, 20 Ağustos 2015 tarihinde işlediği iki ayrı vahim zarar davasını da dikkate aldırdı.

Elkıran: “Tolerans gösterilmesi beklenemez…”

Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Düriye Elkıran, sanık Ömer Satıağalar’ı aleyhine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı. Vahim zarar ile ciddi darp suçlarının Anayasal ile güvence altına alınan vücut bütünlüğü hakkına karşı yapılan saldırı olduğunu belirten Elkıran, yasa koyucunun vahim zarar suçu için 7 yıla kadar, ciddi darp suçunun ise 3 yıla kadar hapis cezası öngördüğünü açıkladı. Ağır Ceza Mahkemesi huzurundaki davalar arasında vahim zarar suçunun ciddi şekilde artış gösterdiğine değinen Elkıran, bu tür suçları işleyenlere tolerans gösterilmesinin beklenmemesi gerektiğini ifade etti. Elkıran, sanık Satıağalar’ın Mağusa Kaza Mahkemesi önünde meydana gelen olaylardan sonra hastaneye öfkeyle öç almaya gittiğini belirterek, sanığa hapis cezası dışında başka bir ceza verilmesinin olanaksız olduğunu dile getirdi. Elkıran, sanık Satıağalar’ı 2 yıl hapis cezasına mahkum etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.