1. HABERLER

  2. TÜRKİYE HABERLERİ

  3. Malkara’da Sağlık Çalışanları İş Bıraktı
Malkara’da Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

Malkara’da Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde görev yapan sağlık çalışanları, Samsun'da görevi başında öldürülen Op. Dr. Kamil Furtun için iş bırakma eylemi yaparak...

A+A-

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde görev yapan sağlık çalışanları, Samsun'da görevi başında öldürülen Op. Dr. Kamil Furtun için iş bırakma eylemi yaparak basın açıklaması düzenledi. Eyleme, hasta ve vatandaşlar da destek verdi.

Malkara Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklamasını okuyan Malkara Sağlık Grup Başkanı Dr. Refet Çeviker, "Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden, ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız. Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz. Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, "Sağlık ve Şiddet" kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız" dedi.

"Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız" diyen Çeviker, "Mesleğimiz icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki, şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.