1. YAZARLAR

  2. Ejder Aslanbaba

  3. Manşetlere bakınca....!!!
Ejder Aslanbaba

Ejder Aslanbaba

Milletvekili
Yazarın Tüm Yazıları >

Manşetlere bakınca....!!!

A+A-

Gazete manşetlerine bakınca karamsarlığa kapılmamak mümkün değil. Ülkemizde cereyan eden en ufak olay bile manşetlere dev aynasından yansıtılıyor. Yorum sahibi herkes, halkı koasa sürükleyecek kilit kelimeleri kullanarak her konuda ahkâm kesmekten geri kalmıyor. KKTC nelerle mücadele ediyor? Kaç cephede mücadele veriyor?

Tanınma çalışmalarımızdan tutun da Rum tarafını da unutmadan nelerle mücadele ettiğimizi siz düşünün. Ayakta kalmaya çalışıyoruz, çeşitli baskıları bertaraf etmek için çözümler geliştiriyoruz ve sadece anavatan Türkiye tarafından destekleniyoruz. Dışta baş etmemiz gereken birkaç sorun sadece bunlar. Birde ülkemizde olanlara bakalım. Ülkemizde kaos ortamından faydalanarak kahraman olmaya çalışan pek çok kimlik görüyoruz. Toplumu yönlendiren ve toplumsal sorunların çözümü noktasında lider vasfını üstlenenler, bu vasfın hakkını veriyor mu? Yoksa sadece kaos ortamını fırsata çevirip kahraman olmaya mı çalışıyorlar?

Ülke içindeki sorunları devletin bütünlüğünü ve saygınlığını koruyarak çözüm geliştirilmesi gerektiğini öğrenmemiz gerek. Varlık mücadelesi veren bir ulus olarak devlet ve halkı karşı karşıya göstermenin çıkar grupları dışında kimseye faydası olmayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız. Üstelik tam 38 senedir her alanda bizlere saldıran ve köstek olan Rum tarafının uluslararası kamuoyunda KKTC ile ilgili çizdiği kötü bir resim varken. 

Yönetenlerimiz ve halkın arasında oluşturulmaya çalışılan uçurum asla tek taraflı zarar vermeyecektir. Muhakkak hem halk, hem yönetenler payına düşen zararı alacaktır. Sorunlar karşısında asgari müşterekte uzlaşmanın yolunu bulmak anlatıldığı ya da yansıtıldığı kadar zor değil. Ülkelerin tamamında yaşanan sosyal ve ekonomik sıkıntılar KKTC’de yaşanınca enteresan bir biçimde sorumlu kişi ve kişiler arama ihtiyacı hissediyoruz. Toplumu yönlendiren ve sorunların altını var gücüyle çizenler, sorunun değil, çözümün parçası olmayı denemeliler. Çünkü bugünlerde uluslararası platformda KKTC için rüzgâr nerden esecek bekliyoruz.

Halkımız, manşetlere keyfe keder atılan başlıklar ve çizilen yangın resmine karşı soğukkanlılığını korumalıdır. Sorunlarımızı daha başka sorunlar yaratarak çözmeye çabalamak sonuç vermez. Çünkü ne gidecek başka bir KKTC var, nede bizi küresel sorunlardan koruyacak bir sihirbaz. Değişim zaman alır ve kimileri mutlu, kimileri mutsuz olur. Değişime direnmekse bugün yaşananları beraberinde getirir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.