1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Mavridis ve Papadakis’ten Türkiye’nin ilerleme raporuyla ilgili 8 değişiklik önerisi
Mavridis ve Papadakis’ten Türkiye’nin ilerleme raporuyla ilgili 8 değişiklik önerisi

Mavridis ve Papadakis’ten Türkiye’nin ilerleme raporuyla ilgili 8 değişiklik önerisi

Dimitris Papadakis ve Kostas Mavridis’in, Türkiye’nin İlerleme Raporu ön taslağı için 8 değişiklik önerisi sunduğu bildirildi.

A+A-

EDEK ve DİKO’nun Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Milletvekilleri Dimitris Papadakis ve Kostas Mavridis’in, Türkiye’nin İlerleme Raporu ön taslağı için 8 değişiklik önerisi sunduğu bildirildi.

Fileleftheros gazetesi, raporun ön taslağında, Türkiye’nin Kıbrıs ile ilgili yükümlülükleri konusunda ciddi eksikler bulunduğunu iddia ederek, Mavridis ile Papadakis’in 8 değişiklik önerisi sunduğunu yazdı.

Haberde, raporun ön taslağına, 21 Eylül 2005 Deklarasyonu, Kıbrıs’ın AB Müktesebatı’na ve AB ilkeleri ile değerlerine uygun, adil, kalıcı ve işlevsel bir çözüm çerçevesinde yeniden birleşmesi, Rum Yönetimi’nin veto ettiği başlıklarla ilgili ifadelerin silinmesi, Maraş’ın, sadece kapalı bölgesinin değil tümünün derhal iade edilmesi, Türkiye’nin kayıplarla ilgili yükümlülükleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına uyması, “kolonizasyon politikasının” kınanması ve Türkiye’nin Deniz Hukuku Sözleşmesi’ni imzalaması maddelerinin eklenmesinin önerildiği belirtildi.

Haberde, Yunan ve yabancı AP milletvekillerinin, değişiklik önerilerine imza koyduğu kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.