1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Meclis Sayıştay Komitesi toplandı
Meclis Sayıştay Komitesi toplandı

Meclis Sayıştay Komitesi toplandı

Cumhuriyet Meclisi Sayıştay Komitesi, DP-UG Lefkoşa Milletvekili Komite Başkanı Hasan Taçoy başkanlığında toplanarak, bir denetim ve bir de araştırma raporunu ele aldı.

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Sayıştay Komitesi, DP-UG Lefkoşa Milletvekili Komite Başkanı Hasan Taçoy başkanlığında toplanarak, bir denetim ve bir de araştırma raporunu ele aldı.

Meclisten verilen bilgiye göre Komite, gündemindeki  “Karpaz Alkollü İçki ve Şarap Fabrikası ile ilgili Denetim Raporu” ve “Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’nin Toplu İş Sözleşmeleri, Dome Otel’in İşletme Devri, Bevak Construction Ltd’e Vakıf Arazisi Kiralanması, Londra Binasının Tahliyesi ve Eski Genel Müdürün Saray Otel’e Borçları ile İlgili Sayıştay Araştırma Raporu”nu görüştü.

İlk olarak,“Karpaz Alkollü İçki ve Şarap Fabrikası ile ilgili Denetim Raporu”nu ele alan komite, bu konuyla ilgili çalışmalarını bir sonraki toplantıda da sürdürecek.

Sayıştay Komitesi, daha sonra “Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesinin Toplu İş Sözleşmeleri, Dome Otel’in İşletme Devri, Bevak Construction Ltd’e Vakıf Arazisi Kiralanması, Londra Binasının Tahliyesi ve Eski Genel Müdürün Saray Otel’e Borçları ile İlgili Sayıştay Araştırma Raporu”nu görüştü. Komite bu konudaki çalışmalarını da bir sonraki toplantıda ele almaya devam edecek.

Davetli olarak, Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı, Başsavcılık, Sayıştay Başkanlığı, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi ile Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’nden yetkililerin katıldığı toplantıda, DP-UG Milletvekili Komite Başkanı Hasan Taçoy, CTP Milletvekili Mehmet Çağlar, UBP milletvekilleri Ersin Tatar ve Zorlu Töre, CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay ve DP-UG Milletvekili Özdemir Berova hazır bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.