1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Meclis toplandı, gündemde 5 tasarı ile bir komite cetveli bulunuyor
Meclis toplandı, gündemde 5 tasarı ile bir komite cetveli bulunuyor

Meclis toplandı, gündemde 5 tasarı ile bir komite cetveli bulunuyor

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Ünal Üstel başkanlığında saat 10.40’ta toplandı.

A+A-

Meclis’in 1 Ekim’de başlayan yeni yasama yılının ikinci toplantısının gündeminde, 5 yasa tasarısı ile Dilekçe ve Ombudsman Komitesi’nin bir karar cetveli bulunuyor.

SİVİL HAVACILIK… BRTK VE TÜK BÜTÇELERİ…

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısının özel gündeminde, “KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında Sivil Havacılık İşbirliği (Değişiklik) Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı”, “Bayrak Radyo Televizyon Kurumu 2015 Mali yılı Bütçe Yasa Tasarısı” ile “Toprak Ürünleri Kurumu 2015 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı” bulunuyor.

DİĞER TASARILAR

Toplantıda ayrıca, Şehit Aileleri ve Malüllere Yardım (Değişiklik) Yasa Tasarısı, KKTC Yükseköğretim Yasası Tahtında Faaliyet Gösteren Yükseköğrenim Kurumlarından İlişiği Kesilenlere Öğrenimlerine Devam Edebilme Hakkı Verilmesine İlişkin (Geçici Kurallar) (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Dilekçe ve Ombudsman Komitesi’nin 25 Mayıs’ta yaptığı toplantıda aldığı kararları gösteren cetvel görüşülecek.

Toplantının sunuşlar bölümünde bazıları bugünkü gündemde bulunan tasarılarla ilgili ivedilik tezkereleri görüşüldü.

Komite gündeminde bulunan “1974 Motorlu Araç ve Yol Trafik (Değişiklik) Yasa Tasarısı geri çekilirken, DAÜ ile ilgili Ad hoc komitesinde çalışan TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli’nin yerine Milletvekili Zeki Çeler’in görevlendirildiği de Meclis Genel Kurulu’nun gündemine getirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.