1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Medya profesyonelleri için “Kapasite Artırma Programı”
Medya profesyonelleri için “Kapasite Artırma Programı”

Medya profesyonelleri için “Kapasite Artırma Programı”

Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum Harekette” programı altında finanse edilen “Sesini Yükselt, Haklarını Savun” projesi 16 Mart’ta başlayacak.

A+A-

Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum Harekette” programı altında finanse edilen “Sesini Yükselt, Haklarını Savun”  projesi 16 Mart’ta başlayacak.

27 aylık iki toplumlu bir proje olan “Sesini Yükselt, haklarını Savun” Naci Talat Vakfı tarafından, İKME  Sosyo-Politik Araştırmalar Ensititüsü ile beraber yürütülüyor.

Naci Talat Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, sivil toplumun iletişim yönetimi ve savunuculuk becerilerini geliştirmenin yanı sıra medya profesyonellerinin teknik kapasitelerini artırmayı hedefleyen projeyle, kapasite artırma eğitimleri ve küçük hibe programlarıyla sivil toplumun savunuculuk alanında daha etkin olmasına katkıda bulunma amaçlanıyor.

Mart-Nisan 2016 döneminde medya profesyonelleri için kapasite artırma eğitimleri  yapılacağı belirtilen açıklamada, eğitimlere katılan medya profesyonelleri, sivil toplum örgütleri, insiyatifler ve gruplar Haziran 2016'da açılacak hibe programına başvuru yapabilme hakkı kazanacak.

Bu eğitimlerle medyacıların barış gazeteciliği ve medya etiği gibi konularda bilgilerini tazeleyerek, sosyal medyayı etkili kullanma konusunda yeni bilgilere kavuşmalarını hedefleniyor.

Medya Profesyonelleri Kapasite Artırma Programı çerçevesinde şu eğitimler gerçekleştirilecek:

“Medya ve Çatışma: Sınırötesi İşbirliği (2/3 Mart 2016)(Kıbrıs Türk Sanayi Odası), Barış Gazeteciliği (16/17 Mart), (Kıbrıs Türk Sanayi Odası), Medya Etiği ve Şeffaflık (30 Mart) (Kıbrıs Türk Sanayi Odası), Gazeteciler İçin Etkili Dijital ve Mobil Fotoğrafcılık (13/14 Nisan) (yer kesinleşmedi), Sosyal Medyanın Medya Odaklı Kullanımı (27/28 Nisan)(yer kesinleşmedi)

Eğitimlerle ilgili daha fazla bilgi ve kayıt için 0533 877 5472 ve 0533 860 0022 numaralı telefonlar  aranabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.