1. YAZARLAR

  2. Hakan Yozcu

  3. Merhaba...
Hakan Yozcu

Hakan Yozcu

Volkan Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Merhaba...

A+A-


Merhaba,
Sevgili GÜNDEM KIBRIS okuyucuları,
Bu günden itibaren sizlerle birlikteyim.
Gündem Kıbrıs’ın Genel Yayın Yönetmeni Sayın Eda Can Doğanbay burada sizler için yazmamı isteyince hiç düşünmeden kendilerine “Evet” dedim.


Bu benim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu. Ama bir o kadar da mutluluk kaynağı. Sevincimi size anlatamam. Bu anlatılamaz, ancak yaşanır.
Her gün sizlerle beraber olmak, bazı şeyleri paylaşmak, evlerinize konuk olmak benim için az bir mutluluk kaynağı değil...


Yazmak, uzaktan bakanlar için kolay görünse de aslında hiç de öyle kolay değil. Yazmak büyük bir özveri isteyen iş. Gündemi takip etmek zorundasınız. Her konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Her konuda fikir yürütmeniz gerekiyor. Yoksa tek düze olmaktan öte gidemezsiniz. Bunun için de birikiminiz olması gerekiyor. Birikimi elde etmek için de gündemi takip etmeniz gerekiyor. Memlekette neler oluyor, neler bitiyor, neler yaşanıyor, bunları bilmeniz gerekiyor...


Bilgili olmanız, çeşitli konularda fikir yürütmeniz okuyucuyu da heyecanlandırır. Sizi takdir ederler. Bir sonraki yazınızı heyecanla beklerler. Bu da güzel bir duygudur. Başkaları tarafından okunmak, beğenilmek, ertesi gün sizi, evlerinde, işyerlerinde ve ülkenin birçok değişik yerlerinde konuşmaları, düşüncelerinizi tartışmalaraı ayrı bir heyecan olsa gerek.


Bir köşe yazarının görevi bilgilerini ve düşüncelerini okuyucularıyla paylaşmaktır. Onlarla dertleşmek ve sohbet etmektir. Eğer yazar bunu başarabilirse iyi bir yazar olmuş demektir. Benim iyi bir yazar olmak gibi büyük bir iddiam yok. Bu düşünceye de asla kapılmadım. Yazılarımı sadece okuyucularım için yazdım. İçimden nasıl geçiyorsa öyle yazdım. Tabii bunu yaparken de araştırmaya önem verdim. Kuru, asılsız, uydurma konulara değinmedim. Dişe dokunsun istedim. Beğenilsin istedim. Gündemi hep yakalamaya çalıştım.


Bu işten şu ana kadar hiç bir maddi karşılık almadım. Gönüllü yazılar yazdım. Düşüncelerimi, fikirlerimi para karşılığında satmadım.  Bu nedenle hiç bir menfaat beklemedim. Beklemiyorum da...


Köşe yazarlığında elimden geldiği kadar alçak gönüllü olmaya çalışıyorum. Sadece köşeyazarlığında değil, hayatımın tüm anında bunu yapmaya çalışıyorum.
Hiç kimseyi hedef almadım, almıyorum. Kimsenin şahsiyeti ve karakteriyle uğraşmıyorum. Herkese eşit mesafedeyim. Ve her düşünceye saygı duyuyorum. İnsan olduğumuzu bilerek yazıyorum. yaradılanın, yaradılmış tarafından yaratıldığı için tüm insanları seviyorum.

Tıpkı Yunus Emre gibi:
        "Yaradılmışıs severim, yaradandan ötürü"
        Şair demiş ya:
        "Sevelim, sevilelim bu dünya kimseye kalmaz..."


Bu duygularla sevgi seli içinde yeni gazetemiz GÜNDEM KIBRIS’ın tüm KKTC’ye hayırlı olmasını diliyorum. Bu işe yüreklilikle girişen, korkmadan, cesaretle atılan tüm ekibi kutluyorum.
Herkese içten gelen bir sevgiyle
MERHABA...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.