1. HABERLER

  2. TÜRKİYE HABERLERİ

  3. Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı
Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Mardin'in Midyat Devlet Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanları iş bıraktı.

A+A-

Mardin'in Midyat Devlet Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanları iş bıraktı. Midyat'ta görev yapan onlarca sağlık çalışanı da öldürülen meslektaşları için Midyat Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya geldi.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun'na için Midyat Devlet Hastanesi'nde üç farklı basın açıklaması yapıldı.

Devlet Hastanesi Başhekimi ve çalışanlar 09.00 ile 09.15 saatleri arasında 15 dakika boyunca hasta bakımına aciller dışında ara verildi. Hastane Başhekimi Osman Özdemir, "Mesleğimizi icra ederken, kin, nefret ve şiddetin dili ile karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenlerdir ki şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavar kadar, yaşanan olayların üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz" dedi.

Ardından KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeler ve sağlık çalışanları katıldığı ayrı bir basın açıklaması yapıldı. SES Midyat temsilcisi psikiyatri uzmanı Dr. Aykut Çobadak okudu. Çobadak, "Sadece katilin değil, azmettiricilerinde bulunmasını istiyoruz. Sağlıkta şiddetin sonlandırılması için acil önlemler alınmalıdır. Doktorların hedef tahtasına yerleştirilmesine, bu düşmanca tutuma son verilmelidir. İş yükü azaltılmalı, hastalarla iş yükü yüzünden karşı karşıya getirilmemize son verilmelidir" diye konuştu.

Son yapılan basın açıklamasına ise Sağlık- Sen Midyat temsilcisi Murat Nayır, Eğitim Bir-Sen Midyat Başkan Vekili Hüseyin Yücel, Kamu Şefleri Derneği Mardin il temsilcisi Faysal Belen ve sağlık çalışanları katıldığı açıklama yapıldı.

Sağlık- Sen Midyat temsilcisi Murat Nayır yaptığı açıklamada, Türkiye'de yıllardır yaşanan sağlık çalışanlarına şiddetin vahşi ve alçakça bir örneğini daha Samsun'da yaşadıklarını söyledi. Nayır, şöyle konuştu:

"Bu menfur saldırı şiddetin toplumumuzu ne denli etkisi altına aldığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yüreklerimizi dağlayan, sağlık camiası olarak bizleri derinden yaralayan bu vahşice saldırıyı yapanları lanetliyor, en ağır cezayı almaları gerektiğini buradan ifade ediyoruz. Bu acı olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır ki, güvenlik hastanelerimizin en önemli sorunudur. Sağlık-Sen olarak buradan milletimize de seslenmek istiyoruz. Böylesine haince bir eylemi ve acı ölümleri bir daha yaşamamak ise sağlık camiası olarak en büyük dileğimizdir."

Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Midyat’ta Sağlık Çalışanları Öldürülen Meslektaşları İçin İş Bıraktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.