1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Müteahhitler iddialar hakkında cevap veremedi!
Müteahhitler iddialar hakkında cevap veremedi!

Müteahhitler iddialar hakkında cevap veremedi!

Devletten vergi kaçıran, şirketlerine ait parayı zimmetlerine geçiren direktörler iddialara karşın suskun kalmayı tercih etti.

A+A-

Star Kıbrıs, firma adı ve şahıs isimleri kendisinde saklı olan ülkenin önde gelen müteahhit firmasının tanınmış iki direktörünün vergi yolsuzluğunu günlerdir yayımladığı haberlerle gündeme getirdi. Yayımlanan haberlerde, iki direktörün projelerini üstlendiği yatırımcı şirkete fatura kesmediğini, devletten vergi kaçırdığını, yatırımcıdan para aldığı halde taşeronları ödemeyerek işlerin yarım kalmasına ve ev satın alanların tapu almamalarına neden olduğunu ve hatta kendi şirketlerine ait parayı şahsi hesaplarına aktardıklarını belgelerle kamuoyunun bilgisine sunarken, yayımlanan haberler geniş yankı uyandırdı. Belgelerle yayımlarına devam edecek olan Star Kıbrıs, iddiaların odağındaki direktörlere söz hakkı verdi. 

SORULAR CEVAPSIZ KALDI 

Kendisine ulaşılan iki direktörden biri soruları yanıtsız bırakarak yorum yapmak istemediğini, söyleyecek bir şey olmadığını ifade etti. Söz konusu müteahhit, Star Kıbrıs’ta belgelerle yayımlanan haber ve iddialara karşın savunma yapmazken, avukatları ile temasa geçilmesini söyledi. Direktörün avukatına yönlendirmesi üzerine Star Kıbrıs, bu kez söz konusu firmanın ve direktörlerin avukatını aradı. Ancak direktörlerin avukatı da konuşmak istemediğini söyleyerek, soruları yanıtsız bıraktı. 

BELGELERLE ORTADA 

Direktörler soruları yanıtsız bırakırken, vergi yolsuzluğu ve diğer birçok usulsüzlüğü gündeme getiren ve ardı ardına belgelerle gözler önüne getiren Star Kıbrıs, iki direktörün, KKTC’deki banka hesaplarına ve off-shore hesaplarına, 2006 yılının sadece altı aylık sürecinde 2 milyon sterlin tutarındaki parayı şirket kasası yerine zimmetlerine geçirdiklerini, müteahhit firmanın değişik projeler için yatırımcı şirketten 16 milyon Sterlin hakediş ve 2 milyon sterlin KDV aldığını, firmanın sadece tek bir proje için yatırımcı şirketten 222 bin 542, 92 oranında KDV ile birlikte toplamda 2 Milyon 551 bin 213,65 sterlin hakediş aldığını ancak sadece 465 bin 200,32 sterlin tutarında fatura kestiğini, 69 bin 780,37oranında ise KDV ödediğini kamuoyunun bilgisine getirmişti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum