1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Neden British University of Nicosia?
Neden British University of Nicosia?

Neden British University of Nicosia?

British University of Nicosia Genel Sekreteri Uz. Hasan Tuncer Tuncergil ve İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç.Dr. Nezahat Doğan bir televizyon kanalına konuk olarak katılarak üniversite hakkında bilgi verdiler.

A+A-

British University of Nicosia Genel Sekreteri Uz. Hasan Tuncer Tuncergil ve İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç.Dr. Nezahat Doğan bir televizyon kanalına konuk olarak katılarak üniversite hakkında bilgi verdiler.

British Üniversity of Nicosia Genel Sekreteri Uz. Hasan Tuncer Tungergil British University of Nicosia’nın üniversiteler arasında yeni bir soluk yeni bir ışık olduğunu ifade etti. İlk akademik yılı doğru adımlarla attıklarını, ilk yıldan  15 farklı ülkeden 580 öğrenciye ev sahipliği yaptıklarını belirtti.  Tuncergil; British University of Nicosia’nın seçkin  bir akademik kadroya sahip olduğunu, yurtdışında eşdeğerliğe sahip bölümleri, bilimsel ve teknolojik anlamda Türkiye’ye ve dünyaya kazandıracağı yenilikler, öğrencilerine bilimsel araştırmalar konusunda sunduğu geniş olanaklarla dünya ile yarışan bir araştırma üniversitesi olma yolunda her geçen gün emin adımlarla ilerlemesini sürdürdüğünü ifade etti.

bun-genel-sekreteri-tuncer-hasan-tuncergil.jpg

Neden Turizm Fakültesi?

Tuncergil “Açtığımız bölümler öğrenci ihtiyaçlarına göre amaca yönelik olarak şekillenmiştir. Bu doğrultuda 16 önlisans programımızın yanında gelişen teknoloji ve dünya şartlarında trent meslekler arasında olan Turizm Fakültemizi açmaya karar verdik. KKTC Turizm açısından stratejik bir öneme sahiptir, Turizm Fakültesi geniş çalışma olanaklarına sahip olan bir bölümdür. Yüksek öğrenim sayesinden turizm de gelişmektedir. Turizm programı öğrencilerimizi turizm sektöründeki alt ve orta kademe yöneticilik görevlerine en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır. Programlarımız, sektörün günümüz gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra gelişimine de uygun olarak düzenlenmiş olup, öğrencileri yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmeye yönlendirirken, geleceğe hazırlamayı hedeflemektedir. Uygulama ile desteklenen eğitim programının sağlayacağı avantajla öğrenciler, mezuniyet sonrasında turizm sektörünün oldukça geniş kariyer seçeneklerinden tercih yapma olanağına sahip olacaklardır”. dedi.

Yaşayarak öğrenmenin önemi…

İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç.Dr. Nezahat Doğan da program da, “Ada ekonomisi lokomatifi olarak görülen iki önemli sektörden biri olan yüksek öğretim sektörü turizme nazaran rüştünü ispatlamış bir sektör olarak ekonomide can simidi olan bir hizmet sektörüdür,

Bu anlamda sektörün etkinliği ve sürdürülebilirliği üniversitelerimizin sunduğu imkanlara, öğretim üyelerinin kalitesine olduğu kadar öğrenci kalitesine de dayanmaktadır. Amaç öğrenciye sadece meslek edindirme değil, öğrencinin sosyal bir birey olduğuda göz önüne alınarak eğitim-öğretim vermektir. Hedefimiz, özgür olduğu kadar özgün de düşünebilen , sorgulayan, değer katabilen sosyal ve duygusal zekası yüksek bireyler yetiştirmektir”dedi.

Doğan; “Bizler öğrencilerimize sadece teorik bilgi değil, hayata entegre bireyler yetiştirmek adına , aynı zamanda uygulama ortamlarıda sunmaktayız. British University of Nicosia’nın arkasında büyük bir destek ÖZOK GROUP bulunmaktadır. Özellikle İşletme ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerimiz staj imkanlarını grup bünyesinde gerçekleştirebileceklerdir. Böylelikle hem teorik bilgiye sahip hem saha çalışmasına hakim kalifiye eleman sayısı artacaktır”.

isletme-fakultesi-dekan-vekili-yrd_doc_dr_nezahat-dogan-kucuk.jpg

Herkes eğitim şansını kullanmalıdır…

“Aslında beşeri sermayeye yapılan yatırım masraflı ve geri dönüşü uzun vadede olmaktadır” diyen BUN İşletme Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç.Dr. Nezahat Doğan,  Buna karşın British University of Nicosia her şeyden önce her bireye yüksek eğitim standartları sunarken, öğrenim harçlarını bir yük olmaktan çıkartarak, diğer üniversitelere oranla daha uygun ücretlerde hizmet verdiklerini ifade etti ve ekledi “ böylelikle herkes uygun fiyatlarda öğrenim almış olacaktır”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.