1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Nisan ayında otellerin %52'si doldu
Nisan ayında otellerin %52'si doldu

Nisan ayında otellerin %52'si doldu

KITOB’dan yapılan açıklamada, geçen yılın Nisan ayına göre tüm oteller doluluğunda %8'lik bir düşüş; geçen aya göre ise %15’lik bir artış yaşandığı belirtildi.

A+A-

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) dünya ve bölgemizde yaşananlar karşısında son derece rekabetçi bir yarış içerisine giren turizm tanıtım ve pazarlama çalışmalarının uzun soluklu stratejik planlama ile yapılması gerekliliğini vurguladı ve KITOB’a üye otellerin Nisan 2016 doluluk oranı ortalamasının %52 olduğunu  açıkladı.

KITOB’dan yapılan açıklamada, geçen yılın Nisan ayına göre tüm oteller doluluğunda %8'lik bir düşüş; geçen aya göre ise %15’lik bir artış yaşandığı belirtildi.

Açıklamada, 5 yıldızlı büyük tesislerin doluluklarının  Nisan 2016 ayında %62 oranında  olduğu; 2015 yılının Nisan ayına göre %11 oranında düşüş gözlemlendiği Mart 2016 ayına göre de %12 oranında bir artış gerçekleştiği ifade edildi.

Küçük otellerin Nisan 2016 ayında doluluk oranının  ise %42 olduğu belirtilen açıklamada, geçen yılın Nisan ayına göre %2’lik bir artış, Mart 2016 ayına göre  ise %19 oranında bir artış olduğu kaydedildi.

Açıklamada 2016 yılına   Ocak ve Şubat aylarında yaşanan artışla olumlu öngörülerle başlandığı  belirtildi ve “Birincil pazarımız olan Türkiye (Otel konaklamalarımızın yaklaşık %67'ni oluşturuyor) pazarımızda yaşanan gelişmeler nedeni ile Mart ayında yaşadığımız düşüşün Nisan ayında da beş yıldızlı tesislerimizde devam ettiğini görmekteyiz” denildi.

Beş yıldızlı tesisler dışındaki tesislerde 2015 yılı Nisan ayına göre yaşanan  yükselişin, bahar aylarında ideal şartlar sunan KKTC’de  "Etkinlik Turizmi'nin" yoğunlaştırılması gerektiğini gösterdiği de belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.