1. YAZARLAR

  2. Ejder Aslanbaba

  3. Oktay Kayalp'ten nefret mi ediyorum?
Ejder Aslanbaba

Ejder Aslanbaba

Milletvekili
Yazarın Tüm Yazıları >

Oktay Kayalp'ten nefret mi ediyorum?

A+A-

Mağusa halkından gelen şikâyetler üzerine Mağusa’yı biraz dolaştım. Halkın sıkıntı olarak gördüğü şey benim için aynı anlamda değildi. Halk yolların kazınmış olmasından şikâyetçiydi. Bana göre Mağusa halkı durumu yanlış değerlendiriyor. Tabi ki birkaç ay yolların kazınmış olmasından ötürü sıkıntı çekecekler ama yapılan çalışmalarda kendi menfaatlerinedir. Halkımız görünüşe aldanmamalı, altyapı çalışmalarının öneminin fakına varmalı. Bir şehrin can damarı alt yapısıdır. Şayet alt yapı sorunları giderilmez ise görünüşte yapılan tüm işler uzun vadeli olmaz. Yüzeysel olarak şehirlere yapılan makyaja alıştı halkımız. Bunu değiştiren ve gerçek anlamda Mağusa’nın çehresini değiştiren çalışmalar yapan Sayın Oktay Kayalp’ı tebrik ederim.

Bu yaklaşımıma şaşıranlar olabilir. Yazıma attığım başlıkla içeriği bambaşka. Çünkü biz muhalif iki partiye mensup siyasileriyiz. Beklenen eleştirileri yapmadım ve yerden yere vurmadım. Siyasi kimliğimi bir yana bırakıp, tarafsız bir gözle baktım Mağusa’ya. İşte buda yıkılması gereken bir tabudur. Muhalifiz diye yapılan iyi işleri tebrik etmeyeceğiz şeklinde bir kural yoktur, olmamalıdır. Nihayetinde hepimizin görevi halka hizmet ve yapılan iyi işlerin halkın refahına olduğu bilinciyle mutluluk duymayı bilmeliyiz. Siyasi kimliği ne olursa olsun Sayın Oktay Kayalp, Belediye Başkanı olduktan sonra Mağusa’nın çehresi değişti. Hakkını teslim etmek lazım. Mağusa’da değişimin devam edeceğine de eminim. Sadece Mağusa halkına bir ricam olacak, kazınan yollar ile ilgili şikâyetlerinizi bir müddet erteleyin çünkü amaç Mağusa halkının yaşam kalitesi yükseltmektir. Ayrıca gördüklerim bir belediye başkanının varlığının ispatıdır. Başkan çalışmaları ile mevkisinin hakkını vermektedir. Çalışan bir Belediye Başkanına ise halkı destek olmalıdır. Mağusa halkına verdiğim sözü tutum ve birazda olsa şehri inceledim. Gördüklerimden sonra edindiğim fikir, Mağusa’da icraat yapılıyor. Ayrıca ziyaretimden sonra Sayın Oktay Kayalp’ten tek bir ricam var. Maraş bölgesine biraz daha özen göstermeli. Bana göre Maraş bölgesi üvey evlat görünümünde. Ama eminim bu öneriyi Sayın Oktay Kayalp dikkate alır ve en kısa zamanda gereğini yapar. Bölgenin görünümünü değiştirecek çalışmalar yapacağından şüphem yok.

Uzun lafın kısası, yazımın başlığına aldanmayın. Sayın Kayalp’i çalışmalarından ötürü tekrar tebrik ederim ve başarılarının devam etmesini temenni ederim. Başarılı her iş Mağusa halkının yararına olacaktır. Mühim olan halka hizmet ulaştırmaktır.

 NOT: Sayın Oktay Kayalp gücenmesin, başlık espriden ibarettir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.