1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Okullara gerekmesi durumunda acil müdahale grubu
Okullara gerekmesi durumunda acil müdahale grubu

Okullara gerekmesi durumunda acil müdahale grubu

Rum Eğitim Bakanlığının, bir genelge yayımlayarak, ciddi taşkınlık olaylarının meydana gelmesi durumunda okulların, Acil Müdahale Grubu’nun(OAP) yardımını isteyebileceğini belirtti.

A+A-

Fileleleftheros gazetesi, Rum Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede, okul idaresinin ciddi sorunlarla karşı karşıya kalması durumunda, OAP’a başvuruda bulunabileceğini ayrıca bu başvurunun tüm olanaklarının tüketilmesinin ardından yapılabileceğinin de altını çizdiğini yazdı.

REHBER ÖĞRETMENLERİN OKULLARDA ARTIRILMASI

Haravgi gazetesi, eğitimcilerin, Rum Eğitim Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi’nden, öğrencilerin karşılaştıkları sorunlarda artış olması nedeniyle, okullardaki rehber ve psikolojik danışmanlık öğretmen sayısının artırılmasını istediğini belirtti.

Habere göre eğitimciler, rehber öğretmen sayısının artırılmasının, öğrencinin sorununun belirlenmesi ve sorunlarının çözülmesi  açısından çok önemli olduğuna da dikkati çekti.

ALKOL KULLANMA YAŞININ YÜKSELTİLMESİ

Politis gazetesi ve diğer gazeteler, Rum Uyuşturucu ile Mücadele Derneği’nin Güney Kıbrıs’taki alkol kullanma yaşının 17’den 18’e yükseltilmesini önerdiğini yazdı.

Gazete, Uyuşturucu ile Mücadele Derneği’nin dün yapmış olduğu açıklamalara ve yapılan araştırmaya dayanarak, Güney Kıbrıs’taki 15-16 yaş arasındaki gençlerin yüzde 44’nün, son bir ayda, bir defaya mahsus beş veya daha fazla alkollü içecek tükettiğini belirtti.

Habere göre, Güney Kıbrıs’taki alkol bağımlı oranı ise yüzde 4 olarak verildi.

15-24 yaş arasındaki her beş gençten birisi ise, son bir yılda sarhoş olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.