1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özel sektördeki sendikasız çalıştırılmama talebi Meclis'e taşınıyor
Özel sektördeki sendikasız çalıştırılmama talebi Meclis'e taşınıyor

Özel sektördeki sendikasız çalıştırılmama talebi Meclis'e taşınıyor

Bağımsızlık Yolu, özel sektörde, özellikle genç emekçilerin yaşadığı sıkıntıların ve kamu ile özel arasında yaratılan uçurumun giderilmesi için sendikasız çalışmanın yasaklanmasını istedi.

A+A-

 Bağımsızlık Yolu, özel sektörde, özellikle genç emekçilerin yaşadığı sıkıntıların ve kamu ile özel arasında yaratılan uçurumun giderilmesi için sendikasız çalışmanın  yasaklanmasını istedi.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamada, “Kayıt dışı işçi çalıştırılarak yaratılan sömürü, haksız rekabet ve işsizlikten kurtuluş sendikasız çalışmanın yasaklanması ile mümkündür” denildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“İşte bu anlayışla, Bağımsızlık Yolu olarak 1 yıldır sürdürdüğümüz ‘10 Kişiden Fazla Çalışanı Olan Patron ve Hisse Sahiplerinin Sendikasız Emekçi Çalıştırması Yasaklansın’ mücadelesini meclise taşıyoruz. Bağımsızlık Yolu ve Toplumcu Demokrasi Partisi bu talebi yasa önerisi olarak meclis gündemine getiriyor. Bu anlamda, kendini emekten yana tanımlayan her örgüt ve bireyi de bu çabaya ortak olmaya çağırıyoruz. Bu çaba solun turnusol kağıdıdır. Genç, yaşlı, kadın, erkek tüm emekçilerin ortak çıkarları birlik ve mücadele ruhunu yükseltmekten geçer. Tüm bu sebeplerden yarın Meclis Mavi Salon’da 9.30 gerçekleşecek olan bilgilendirme toplantısına kendini emekten yana tanımlayan tüm örgütlerin ve halkın katılması önemlidir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.