1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özersay: “Dünya değişiyor, biz aynı yerde sayamayız”
Özersay: “Dünya değişiyor, biz aynı yerde sayamayız”

Özersay: “Dünya değişiyor, biz aynı yerde sayamayız”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, dün akşam katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, dün akşam katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda açıklamalarda bulundu. Özersay “dünya hızla değişiyor, dünyanın pek çok ülkesinde siyasette, ülke yönetiminde yer alanlar isimler sürekli değişiyor ama bizde siyaset yapanlar bir yere gelince durmak, ‘tamam benden bu kadar’ demek istemiyor. Yirmibirinci yüzyılda, yani 2015’te artık 1970’lerin ya da 1980’lerin siyaseti ile geleceğe bakamayız. Bu ülkede, dünyada olduğu gibi yeni bir nesil yetişti, bizler kendi alanlarımızda eğitim aldık, fiilen bu görevlerde yer alarak tecrübe sahibi olduk. Ülke yönetimine yeni bir bakış, çağdaş bir anlayış getirmek istiyorum, ülkemde geçerli olan siyaset tarzından rahatsız oluyorum ve bunu değiştirmeye adayım. Kıbrıs Türk halkının sağduyusuna güveniyorum” dedi.

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, “2015 Cumhurbaşkanlığı seçimleri Kıbrıs Türk siyasi yaşamı bakımından bir kırılma noktası olacak” dedi.

Özersay, son yapılan genel seçimde Meclis’te temsil edilen milletvekillerinin büyük bir bölümünün seçilemediğini, vatandaşın kendi partisinin ‘git ve şunu seç’ dediklerinden ziyade ülke yararına gördüğü isimleri seçmeye yöneldiğini kaydetti. “Son erken genel seçimde bir miktar değiştirdik ama belli ki yeterli olmadı. O zaman çok daha köklü bir değişimi yapıp yeni bir yönetim anlayışını hep birlikte kuracağız” diyen Özersay, şunları kaydetti: “Ancak erken genel seçimde halk olarak yaptığımız değişiklik yeterli olmamış olmalı ki Meclis hala zaman zaman toplanamıyor, vekillerin bir kısmı işçiye yapılan artışın kat kat fazlasını kendi maaşına yapmaktan çekinmiyor ve kendilerini seçenlerin iradesine rağmen bir partiden diğerine transfer olmakta bir sakınca görmüyorlar. Tüm bunlar bize, gerek erken genel seçimde gerekse belediye seçimlerinde verdiğimiz mesajın siyasiler tarafından yeterince anlaşılmadığını, bir başka ifadeyle yaptığımız değişimin yeterli olmadığını gösteriyor. O zaman çok daha köklü bir değişimi yaparak, üstelik de buna devletin başı konumundaki Cumhurbaşkanlığı makamından başlayarak bu ülkede hak ettiğimiz yönetimi kurmalıyız. Balık baştan kokar, köklü değişiklikler için asıl değiştirmeye başlayacağımız yer de Cumhurbaşkanlığı olmalı. Anayasamıza göre Cumhurbaşkanı devletin başıdır”.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.