1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özersay: “Halkta bu cesaret ve güç var”
Özersay: “Halkta bu cesaret ve güç var”

Özersay: “Halkta bu cesaret ve güç var”

Bir süredir kurulma çalışmaları devam eden yeni siyasi parti ile ilgili olarak bölge toplantıları dün akşam İskele ve Mağusa’dan ikiyüzün üzerinde katılımcıyla Salamis Otel’de yapıldı.

A+A-

Bölge Toplantılarına İlgi Büyük

Bir süredir kurulma çalışmaları devam eden yeni siyasi parti ile ilgili olarak bölge toplantıları dün akşam İskele ve Mağusa’dan ikiyüzün üzerinde katılımcıyla Salamis Otel’de yapıldı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Kudret Özersay gerçek anlamda bir değişimin cesaret gösterilerek, toplumsal bir gaile ortaya konularak ve farklı bir siysaset anlayışı takip edilerek başarılacağını vurguladı. Özersay “yeni siyasi oluşumun nasıl olması ya da nasıl olmaması gerektiğini vatandaşlarla istişare ediyoruz. Görüş alıyoruz, eleştirileri dinliyoruz ve bu yeni yapıyı şekillendiriyoruz. Toplumun büyük bir kesimi  bu yozlaşmış siyasetten bıkmıştır. Vatandaşları ile temaslarımızda da görüyoruz ki Halkta bu cesaret ve güç mevcuttur” dedi.

Mağusa ve İskele bölgesinden çok sayıda vatandaşın katılımıyla dün akşam düzenlenen toplantıda gelen sorular üzerine Kudret Özersay  yeni siyasi partinin bugünkü partilerden hangi anlamda farklı olacağını çeşitli örneklerle anlattı. Göreve geldikten sonra verilen sözleri tutmak isteyenlerin o görevlere kimlerle nasıl bir ilişki kurarak siyaset yaptıklarının son derece önemli olduğuna dikkat çeken Özersay “öte yandan bugüne değin ne yaptığınız da, göreve geldikten sonra ne yapıp yapmayacağınız konusunda herkese bir fikir verebilir. Örneğin sizin geçmişiniz temiz değilse, birtakım yolsuzluklara, usulsüzlüklere ve hukuksuzluklara bulaşmışsanız kimseyi özellikle bugünden sora yolsuzluklara karşı mücadele edeceğinize inandıramazsınız” dedi.

“Partimizin Menfaati” Söylemi Çok Tehlikeli

Özersay mevcut siyaset anlayışının sürekli olarak dilinden düşürmediği “parti çıkarı ya da parti menfaati” söyleminin bu ülke açısından en tehlikeli unsurlardan biri olduğuna da dikkat çekerek “ ülkeyi yönetme iddiasında olanların pek çoğu bugüne değin ‘partimizin menfaati’ diye diye, halkın yararını ikinci plana atıp ülkenin bu noktaya gelmesine neden oldular” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.