1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özersay: “Kendi kendilerini kandırıyorlar”
Özersay: “Kendi kendilerini kandırıyorlar”

Özersay: “Kendi kendilerini kandırıyorlar”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay Mağusa Devlet Hastanesi ve Maraş’ta yer alan seçim ofisini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, sorunları dinleyerek düşüncelerini açıkladı.

A+A-

Ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada ülkede var olan siyasi yapı nedeniyle insanların kime oy vereceğini söylemekten çekindiğini, bu nedenle anketler yoluyla sonuçların tahmin edilemeyeceğini vurgulayarak “kimse kendi kendini kandırmasın, vatandaşın her ortamda hangi isimleri konuştuğu bellidir. İnsanlar artık geçmişe değil, geleceğe oy verecekler ve bunu sessiz sedasız yapacaklar. Sokaklara dökülüp bayrak sallamadan verilen destek, seçim günü verilecek destek bu ülkede pek çok kişiyi şaşırtacaktır. Bu seçimi kazanacağıma, Kıbrıs Türk halkının kendi kudretini sandığa yansıtarak gerçek bir değişime ve başarıya imza atacağına inanıyorum. Halkın sağduyusuna güveniyorum” dedi. Bağımsız aday Kudret Özersay “artık bu tahminleri bir kenara bırakıp vatandaşın sağlıklı bir seçim yapabilmesi için Halk iradesine saygı gösterilmeli ve algı yönetme opreasyonlarıyla halkı yanıltmaya çalışılmaktan vazgeçilmelidir. Halkın düşüncesini ve kararını etkilemeye dönük bu tür hamleler artık ülkemizde itibar görmüyor. Halk nezdinde güvenirliği kalmayan yöntemlerle uğraşacaklarına halkın önüne çıkıp verdikleri genel ve soyut tahhütlerin içini doldursunlar. Bu taktikleri artık kimse yutmuyor” dedi.

Kapalı Maraş Adımıyla Bölgedeki İşsizlik Ortadan Kalkabilir

Ziyaretleri sırasında vatandaşların sorularını da yanıtlayan Özersay kapalı Maraş’ın Kıbrıs Türk yönetimi altında eski mal sahiplerinin kullanımına açılmasının dengeleri değiştirecek ve yerleşmiş kalıplar dışında bir hamle olduğunu vurguladı. Bu adımın hayata geçirilmesi için Kıbrıs Rum tarafı ile müzakere etmeye gere olmadığını da vurgulayan Özersay, “müzakere süreci sonuç alıcı şekilde değil de ucu açık şekilde sırf dostlar alış verişte görsün diye devam ederse ya da başlayamazsa, o zaman kapalı Maraş konusunda bu adımın atılması gerekir. Yalnız bu adımın olası bir kapsamlı çözümde uzlaşılacak hükümlere halel getirmeyeceği daha en baştan şerh düşülmelidir” ifadelerini kullandı. Mağusa’nın Maraş bölgesindeki işsizliğe ve şans oyunu oynanabilen yerlerin sayısındaki artışa da dikkat çeken Özersay, “gençlik bizim için önemlidir diyorsak, devletin başı olan Cumhurbaşkanı bu konuda mutlaka bir adım atmak zorundadır ya da en azından bu konuda hükümetlerin adım atması için hem Bakanlar Kurulu hem de Meclis bağlamında bir inisiyatif üstlenmek zorundadır. Benim de sizlere verdiğim taahhüt budur. Kapalı Maraş’ın açılması bu bölgede işsizliğin neredeyse tamamen ortadan kaldırılması ve ekonominin canlanması için bir ilk adım olacaktır. Kendi çocuklarınızın ve torunlarınızın geleceğini düşünüyorsak, evlatlarımızın bet ofislerinde ya da uyuşturucu batağında yok olmasını istemiyorsak laf değil icraat yapmalıyız. Bu bölgelerin, bu kadar küçük bir coğrafyada, bir nevi geri kalmış bölge haline gelmesi gelmiş geçmiş hükümetlerin ve ülkede uygulanan eski siyaset anlayışının sonucudur. Artık yeni ve farklı bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır. Ülkenin ve toplumun genelinin yararını en ön sıraya koyan bir yaklaşıma ihtiyaç vardır. Kişisel, ailesel, zümresel yahut partisel çıkarlara dayalı siyaset anlayışı çökmüştür. Size taahhüt ettiğim şey, yeni ve farklı bir siyaset anlayışıdır, temiz siyasettir” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.