1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özersay: “Kişisel menfaati değil halk yararını esas alan bir siyaset”
Özersay: “Kişisel menfaati değil halk yararını esas alan bir siyaset”

Özersay: “Kişisel menfaati değil halk yararını esas alan bir siyaset”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay KAMU-SEN’i ziyaret etti. KAMU-SEN Başkanı Mehmet Özkardaş ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu toplantı KAMU-SEN Binasında gerçekleşti.

A+A-

 Bu ülkedeki  yolsuzlukların, adam kayırmacılığın, emeğin sömürülmesinin önüne geçebilecek, ülkenin çıkarlarını ön planda tutabilecek, nitelikli insanlara ihtiyaç olduğunu dile getiren KAMU-SEN Başkanı Özkardaş, bu bağlamda Kudret Özersay’ın aday olmasını kendisinin kişisel olarak önemsediğini vurguladı.  Siyasetin ciddi bir kısır döngüye girdiğini belirten Cumhurbaşkanı adayı Özersay ise, “bu seçimde toplum olarak yeni bir siyaset anlayışını hayata geçirmeye başlayacağız. Ülkede kişisel menfaate dayalı siyasetin yerini, ülkenin ve halkın yararını esas alacak  yeni ve çağdaş bir siyaset anlayışı alacak” dedi. Özersay “kişisel menfaati değil halk yararını esas alan bir siyaset anlayışının galip geleceğini ve toplum olarak içinde buılunduğumuz kısır döngüden bu Cumhurbaşkanlığı seçimi ile çıkmaya başlayacağımızı vurguladı.

Özersay bağımsız ve tarafsız olarak bu yola çıktığını belirterek, toplum olarak bir kimlik mücadelesi verdiğimizi ve bu kimliğe her durumda sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanının anayasanın ve yasaların verdiği yetkileri kullanıp, bu ülkenin iç sorunlarının çözümü konusunda siyasi liderlik göstermesi yönünde halkın beklentisi olduğunu söyleyen Özersay, vizyonunun da bu yönde olduğunu vurguladı. Bağımsız aday Özersay, KAMU-SEN’in vizyonu ile örtüşen bir vizyonu olduğunu belirterek Toplum Sözleşmesinin altına imza koyduklarını hatırlatarak, 19 Nisan’da gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı seçimini Kıbrıs Türk siyasi tarihinde kırılma noktası olacağına inandığını dile getirdi. Vatandaşın kendisi; bu görev ve bu ülke için en iyisi kimse onu seçmelidir diyen Özersay sözlerini şu şekilde tamamladı: “yani bu seçim siyasi partilerin değil, vatandaşın seçimi olacaktır”.

11079214_10152892268972955_609432159_n.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.