1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özgürgün: “Çözüm erken seçim”
Özgürgün: “Çözüm erken seçim”

Özgürgün: “Çözüm erken seçim”

Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP), tüzük kurultayına dönük gerçekleştirilen genişletilmiş bölge toplantılarını dün akşam Lefkoşa’da yaptığı son toplantıyla tamamladı.

A+A-

Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP), tüzük kurultayına dönük gerçekleştirilen genişletilmiş bölge toplantılarını dün akşam Lefkoşa’da yaptığı son toplantıyla tamamladı.

UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinlikte konuşan UBP Genel Başkanı Özgürgün, Kıbrıs konusundaki gelişmeleri çok yakından izlediklerini kaydederek, “Kıbrıs konusunda çok ciddi gelişmeler oldu. UBP bunların dışında kalamaz” dedi.

Hükümet krizinin devam ettiğine dikkat çeken Özgürgün,  “Bunun çözümü ancak erken seçimdir” şeklinde konuştu.

Ana Muhalefet Partisi olarak çok açık ve net bir şekilde çağrı yaptıklarını, yakın bir gelecekte erken seçim olması gerektiğini söylediklerini belirten Özgürgün, “6 Haziran ülke yönetimi ve Kıbrıs konusu bakımından çok önemlidir. Onun için UBP güçlü olmalıdır ve güçlü mesajlar vermelidir” dedi.

TÜZÜK KURULTAYI ÇALIŞMALARI SON AŞAMADA

UBP’nin 6 Haziran’da gerçekleştireceği tüzük kurultay çalışmalarının son aşamaya geldiğini dile getiren Özgürgün, KKTC’nin tüm bölgelerinde yapılan tüzük çalışma toplantılarının beşincisinin dün akşam Lefkoşa’da yapıldığını kaydetti.

Hüseyin Özgürgün, çalışmalara katkı koyan başta Lefkoşa Milletvekili ve İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu olmak üzere, her ilçeden bir milletvekilinin katıldığı tüzük komitesinin diğer üyelerine, UBP’li tüm milletvekillerine, ilçe başkanlarına ve tüm partilere teşekkür etti.

Özgürgün, tüzük kurultayının amacının katılımcı ve çağdaş bir yaklaşımla yıllar öncesinde yapılan UBP tüzüğünün yenilenmesi olduğunu söyledi.

Bütün ilçelerde genişletilmiş bölge toplantılarını tamamladıklarını kaydeden Özgürgün, tüzük değişiklik çalışmalarını 31 Ağustos 2013 tarihindeki kurultayın hemen ardından başlattıklarını belirtti. Özgürgün, 6 Haziran’da gerçekleştirilecek tüzük değişikliği kurultayının ardından Ekim 2015 sonunda “Büyük Kurultayı” yapacaklarını kaydetti.

Özgürgün, “Arada iki seçim olmasaydı tüzük çok daha erken zamanda değiştirilebilirdi. Tüzükte çok önemli değişiklikler vardır. 1975’teki tüzüğümüze günümüze kadar birçok eleştiriler gelmişti. Bu eleştirileri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz” dedi.

Hüseyin Özgürgün, UBP vizyonunun yenilenmesi için çalıştıklarını ve UBP yeni kurultayında yeni bir vizyonla yola çıkılacağını kaydederek, “UBP vizyonunu ortaya koyarken, Kıbrıs ve hükümet konusunda güçlü olmalıdır. UBP her zaman hazırdır” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.