1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özgürgün: “Gün Eroğlu’nun etrafında olma günüdür”
Özgürgün: “Gün Eroğlu’nun etrafında olma günüdür”

Özgürgün: “Gün Eroğlu’nun etrafında olma günüdür”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, başta Ulusal Birlik Partililer olmak üzere, tüm halkı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na destek vermek üzere yarınki “Büyük Buluşma”ya katılmaya çağırdı.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, başta Ulusal Birlik Partililer olmak üzere, tüm halkı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na destek vermek üzere yarınki “Büyük Buluşma”ya katılmaya çağırdı.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, “Gün, güvenli yarınlarımız adına birliğimizi korumak, saflarımızı Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Derviş Eroğlu’nun etrafında sıklaştırma günüdür” ifadelerini kullanan Özgürgün, UBP’lilerin misyonunun, halkı kendi kaderini tayin etme, hak ve yetkisini kullanarak oluşturmuş olduğu Devlete sahip çıkmak, ulusal ve toplumsal birlik ve beraberliğini ve ülke bütünlüğünü sağlamak olduğunu kaydetti.

“AKILCI BİR ÇÖZÜM MİSYONUNUN TEK SAHİBİ EROĞLU’DUR”

UBP için Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü, egemenliği ve Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin en önemli ve en öncelikli konu olduğunu dile getiren Özgürgün, “Hayalci, maceracı çözüm’ iradesinin ve de teslimiyetçi zihniyetin, inanmadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Liderliğini üstlenmesi abesle iştigaldir. Ulusal Birlik Partisi’ne göre, Kıbrıs Türk halkının devam eden haklı özgürlük ve egemenlik davasının uluslararası alandaki tek savunucusu, varılacak çözümde kalıcı barışın korunması için akılcı bir çözüm misyonunun tek sahibi, Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Derviş Eroğlu’dur” ifadelerini kullandı.

“GÜN EROĞLU’NUN ETRAFINDA OLMA GÜNÜDÜR”

Ulusal Birlik Partisi adayı olarak katıldığı 2010 seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen ve bu süreçte Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerini layıkıyla savunan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun güven veren siyasi tecrübesine, bilgisine, dirayetli duruşuna, müzakerelerin son aşamasına gelinen önümüzdeki süreçte çok daha fazla ihtiyaç olduğunun kesin olduğunu kaydeden Özgürgün, “Gün, detaylara takılma ya da hesaplaşma değil, ülkemizin, insanımızın, gelecek nesillerimizin güvenli yarınları adına birliğimizi koruma, saflarımızı Cumhurbaşkanı adayımız Derviş Eroğlu’nun etrafında olma günüdür” dedi.

Ulusal Birlik Partililer ve tüm halkı, “Cumhurbaşkanı, Lider Derviş Eroğlu’na bir kez daha tam destek vermek üzere ‘Büyük Buluşmaya’ davet eden” Özgürgün, “Ülkemizin dört bir yanında, tüm organlarımızla başlatmış olduğumuz çalışmaları daha da yoğunlaştırarak hedefe varacağımızdan hiç şüphem yoktur” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.