1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özgürgün: “KKTC için Kalkınma Bankası’nın yeri çok önemli”
Özgürgün: “KKTC için Kalkınma Bankası’nın yeri çok önemli”

Özgürgün: “KKTC için Kalkınma Bankası’nın yeri çok önemli”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ekonomik kalkınma hamlesi içerisinde olan KKTC için Kalkınma Bankası’nın çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Kalkınma Bankası’nın yapacağı çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

A+A-

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ekonomik kalkınma hamlesi içerisinde olan KKTC için Kalkınma Bankası’nın çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Kalkınma Bankası’nın yapacağı çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre Özgürgün, “Türkiye Kalkınma Bankası Teknik Yardım Final Raporu” sunumu için KKTC’de bulunan, Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Sekkin başkanlığındaki Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bankası heyetini kabul etti.

Kabulde, KKTC Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ercan İbrahimoğlu da hazır bulundu.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Özgürgün, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye Kalkınma Bankası’nın KKTC Kalkınma Bankası ve KKTC ile dostluk ve kardeşlik bağlarını bildiğini ifade ederek,  ekonomik kalkınma hamlesi içerisinde olan KKTC için Kalkınma Bankası’nın çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

Kalkınma Bankası’nın çok önemli bir potansiyeli olduğunu, o potansiyel ile çok önemli projelerin hayata geçebildiğini dile getiren Özgürgün, Türkiye Kalkınma Bankası ile işbirliği halinde Kalkınma Bankası’nın KKTC’de çok önemli projelere destek verebileceğini, bu desteğin de ekonomiye hem istihdam hem de büyüme olarak katkı yapacağını söyledi.

Başbakan Özgürgün, Başbakanlık olarak, Kalkınma Bankası’nın yapacağı çalışmalara destek vereceklerini ifade ederek, ekonominin iyi olmasının siyasetin de iyi olması olduğunu kaydetti.

1464005400.jpg

SEKKİN

TC Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Sekkin de, kabulde, “KKTC Kalkınma Bankası’nın geliştirilmesi için yakın işbirliği içinde olduklarını” anlattı.

KKTC ekonomisinin gelişmesi için KKTC Kalkınma Bankası’nın son derece önemli olduğu tespitini yaptıklarını ifade eden Sekkin, şöyle konuştu:

“Görevlendirme yapılırken, kaynaklar ve görevler konusunda eğer gereken destek verilirse, KKTC ekonomisi için son derece faydalı işler yapabileceği kanaatine ulaştık. Bazı teknik bulgularımızı da onlarla paylaşacağız. Ümitliyiz. Bazı gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde de kalkınma bankaları var. Biz de Türkiye Kalkınma Bankası olarak, kardeş bankamızı her türlü konuda desteklemeye hazırız. Güzel şeyler olacağına inanıyoruz.” 

1464005416.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.