1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Özyiğit: “Çıkan sonuçtan onur duyuyoruz”
Özyiğit: “Çıkan sonuçtan onur duyuyoruz”

Özyiğit: “Çıkan sonuçtan onur duyuyoruz”

TDP Genel Başkanı Özyiğit, Kıbrıs Türk Halkının 2015 Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya önemli bir irade koyduğunu belirterek, “Bu seçim siyasal tarihimize demokrasinin açık zaferi olarak geçecek” dedi.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk Halkının 2015 Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya önemli bir irade koyduğunu belirterek, “Bu seçim siyasal tarihimize demokrasinin açık zaferi olarak geçecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Mustafa Akıncı’nın TDP’nin temsil ettiği siyasal geleneğin önemli bir figürü olduğunu belirten Özyiğit, “Sayın Akıncı’ya partiler üstü bir anlayışla ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak sürdüreceği görevinde sonsuz başarılar dileriz” ifadesine yer verdi.

TDP’nin bundan sonraki süreçte mücadeleye daha güçlü bir moralle ve inançla devam edeceğini kaydeden Cemal Özyiğit, “Partimiz  halkın değişim kararlılığına katkı koymaya kararlıdır” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Özyiğit Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yaptı.

Özellikle ikinci tur öncesinde eskiden kalma ve demokrasi dışı yöntemlere başvurulduğunu savunan Özyiğit, “Halk eskiyi bütün yöntemleriyle tasfiye etti” dedi.

“SİYASAL UNSURLAR SEÇİMDEN GEREKEN DERSİ  ÇIKARMALI”

“Kıbrıs Türk halkının bu seçimle yeni bir sayfa açtığı” yönünde bir değerlendirme yapan Cemal Özyiğit şunları da belirtti:

“Bu seçim sonuçlarından sonra ülkede artık hiçbir şey eskisi gibi kalamaz. ‘Değişim’ iradesi bütün alanları yeniden ele almayı herkes için bir ödev haline getirmiştir. Bu yeni dönemin ruhunu en çok kavraması gereken elbette siyaset kurumudur. Bütün siyasal unsurların bu seçim sonuçlarından gereken dersi çıkarmaları gerekmektedir.

“ÇIKAN SONUÇTAN ONUR DUYUYORUZ”

TDP’nin Cumhurbaşkanlığına seçilen Mustafa Akıncı’yı hem ilk hem de ikinci turda desteklediğini anımsatan Özyiğit, “Çıkan sonuçtan onur duyuyoruz” dedi.

“SORUMLULUĞUNU HAKKIYLA YERİNE GETİRECEĞİNDEN ŞÜPHEMİZ YOK”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit şunları da kaydetti:

“Sayın Akıncı, değişik partilere ve değişik siyasal görüşlere mensup yurttaşların ezici bir çoğunluğunun desteğiyle halkın umudu olmuştur. Kendisinin üstlendiği bu büyük sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur.

Kıbrıs Türk halkının gerçekleştirdiği bu tarihi değişime yaptığımız katkıdan dolayı gururluyuz. Bu süreçte diğer demokrasi güçleriyle birlikte sergilediğimiz dayanışmayı ise bundan sonraki çözüm ve dönüşüm mücadelesi bakımından oldukça önemli bir aşama sayıyor ve önemsiyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.